Вівторок, 18 Червня, 2024

Учені вилікують від «синдрому Дня бабака»

«Синдром Дня бабака» та хвороба Альцгеймера – важкі захворювання, для яких донедавна не було лікування. Американські вчені створили нейропротез, який стане штучною заміною для ділянок мозку, які перестали працювати. Він працює «перекладачем» між короткочасною та довготривалою пам’яттю.

«Синдромом Дня бабака» називають стан, у якому людина втрачає здатність запам’ятовувати нову інформацію. Схожі симптоми спостерігаються й у людей, які страждають на хворобу Альцгеймера.

Створений дослідниками Університету Південної Каліфорнії гаджет являє собою нейропротез для підключення центрів короткочасної пам’яті людського мозку до сховища довгострокових спогадів. Його показали в Мілані на щорічній конференції Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE), присвяченій проблемам медицини і біології.

За словами творців, у мозку людини та багатьох інших ссавців сигнали, які генеруються короткочасною і довготривалою пам’яттю, ніби зашифровані в різних форматах. Особлива ділянка в гіпокампі мозку дозволяє здійснювати перетворення одного типу сигналів в інший, але при «синдромі Дня бабака», хвороби Альцгеймера або після травми ця частина гіпокампу перестає функціонувати. Людина втрачає здатність запам’ятовування нової інформації, при цьому в деталях пам’ятає своє минуле, але втрачає уявлення про те, в якому часі вона живе, не впізнає людей і місця, з якими познайомилася недавно.

У складі нейропротезу – електроди, які підключаються до неушкоджених ділянок гіпокампу. Сигнали, які отримує гаджет, обробляються спеціальною програмою, що грає роль перекладача. Протез імітує роботу ділянки мозку, для чого вчені імплантували електроди у тварин та спостерігали за ними. Використовуючи зібрані дані, вчені змогли створити алгоритм, який здатний виконувати аналогічне перетворення сигналів.

Перевірка роботи нейропротезу на добровольцях, які страждають на епілепсію, показала, що пристрій функціонує практично так само, як природний «перекладач». Сигнали, згенеровані мозком і пристроями, повністю збігалися в 90% випадків.

Разом з тим розробники підкреслюють, що нейропротез не є пристроєм для читання думок. Він займається виключно перетворенням сигналів без їхнього розшифрування, а отже, зберігає конфіденційність інформації.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися