Субота, 2 Березня, 2024

Учні змушують штучний інтелект писати домашні завдання замість них

Поки експерти прогнозують, що штучний інтелект наводнить текстом інтернет, старшокласники та студенти уже використовують його для генерації тексту навчальних творів. Маючи лише кілька підказок алгоритм здатний миттєво видати заданий обсяг тексту.

Один із учнів пояснив, як він отримує п’ятірки у домашніх завданнях з біології. «Для біології ми вивчали б біотехнології та написали п’ять хороших і поганих речей про біотехнології. Я надсилаю підказку штучному інтелекту на кшталт: «Які п’ять хороших і поганих речей про біотехнології?», і він генерує відповідь, яка дасть мені п’ятірку», – каже учень.

Написання такої роботи самостійно займає близько двох годин, каже учень. Зі штучним інтелектом результат готовий уже за 20 хвилин.

Учень каже, що вміння виконувати завдання швидше – це корисне вміння.

Після того, як OpenAI представила найновіший інтерфейс прикладного програмування (API) для своєї широко використовуваної мовної моделі, GPT-3, більше студентів почали вводити письмові підказки в OpenAI Playground і подібні програми, які використовують глибоке навчання для створення тексту. Результати продовжують початкову підказку природним чином, і їх часто неможливо відрізнити від тексту, написаного людиною.

Штучний інтелект також вирішує ще одну поширену проблему у домашніх завданнях школярів та студентів – плагіат. При написанні вручну системи антиплагіату виявляють високий рівень копіювання. Тоді як штучний інтелект генерує унікальний текст, що підвищує оцінку, яку отримують учні.

Джордж Велеціанос, доцент Університету Королівських доріг, каже, що ми пройшли точку неповернення з текстом, створеним штучним інтелектом, і що студенти не єдині, хто ним користується.

«Ми також можемо почати бачити, як ця технологія може генерувати лекцію на льоту та всілякі запитання, пов’язані з лекцією», — сказав він.

Тим часом, школярі уже очікують доступності мовної моделі GPT-4, яка, як очікується, навчена на 100 трильйонах параметрів і може вийти за рамки простих текстів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися