Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як GPT-3 та штучний інтелект знищать інтернет

Знайти якісний контент в онлайні завжди було непростою задачею, однак уже скоро це може стати майже неможливим. Автори цікавих матеріалів потонуть в цунамі текстів, які генеруватиме штучний інтелект. Експерти попереджають, що поширення текстової моделі GPT-3 та штучного інтелекту може знищити інтернет.

Щоб залишатися в топі пошукових двигунів необхідно багато контенту. Пошуковики люблять більш новий контент і, порівнюючи два тексти однакової якості на одну тему, вони віддадуть перевагу новішому. Тому власники блогів, корпоративних сайтів, інтернет-магазинів постійно шукають способи писати контент швидше та дешевше. Однак при цьому стає дедалі менше оригінального контенту.

Що таке GPT-3 та як вона працює

Абревіатура GPT-3 розшифровується як Generative Pre-trained Transfomer. Це авторегресивна мовна модель, яка використовує технологію глибокого машинного навчання для генерації тексту, що дуже схожий на написаний людиною. Це третє покоління моделі, яке прийшло на заміну GPT-2 і створене OpenAI.

Як генератор природних текстів, GPT-3 є двигуном, що сканує існуючі тексти та вивчає шаблони його побудови, синтакс. Це дозволяє моделі будувати унікальний текст на базі підказок, питань та інших елементів, що можуть задавати напрямок тексту.

GPT-3 придатне не лише для написання копірайтерського тексту. OpenAI разом з Github намагаються на її базі створити інструмент Copilot, який дописуватиме програмний код за програміста. Поки можливості цього рішення скромні, але у ньому бачать великі перспективи.

Чому GPT-3 ще не захопила інтернет

Майже миттєва генерація унікальних текстів є мрією маркетологів та SEO-спеціалістів. Однак попри тривале існування GPT-3 вона ще не стала популярною в інтернеті. Це тому, що її розробники стримують поширення цієї моделі.

OpenAI надає програмний доступ до своєї моделі через API, а також перевіряє усі додатки, що її використовують. Наприклад, фахівці перевіряють, чи не перевищує програма максимально дозволений обсяг згенерованого тексту та чи відповідає текст дозволеним типам.

OpenAI забороняє використання свого рішення на певних соціальних платформах, включаючи Twitter. Масова публікація твітів може бути способом маніпуляції громадською думкою і штучний інтелект дозволить швидко генерувати твіти потрібної тематики.

У OpenAI також блокують створення тексту за допомогою інтерфейсу API, що довший 200 символів. Так компанія намагається вберегти інтернет від навали неякісного контенту, який люди навряд чи читатимуть і який призначений для пошукових двигунів.

GPT-3 масштабно використовується

Хоча GPT-3 недоступна для широкого публічного використання, її вже залучають до масштабних проєктів. Нещодавно штучний інтелект створив 1100 сторінок для внутрішнього проєкту веб-сайту BIKE.co. Менеджерам цього проєкту залишалося лише створити підказки для генерації тексту за допомогою GPT-3 та та вбудувати текст у блог WordPress.

За допомогою GPT-3 також вдається легко генерувати вступи до подкастів. Використовуючи технології перетворення тексту в мовлення можна навіть автоматизувати озвучування створених вступів. В цілому, ніщо не заважає провести увесь подкаст за допомогою озвучування штучнийм інтелектом. Цілком можлива ситуація, коли у створенні подкаста не приймала участь жодна людина.

Соціальні медіа можна підкорити за допомогою регулярної та швидкої публікації постів, створених силами GPT-3.

Можливості GPT-3 зроблять безсилими алгоритми електронної пошти проти спаму. Вони орієнтуються на шаблони написання і легко блокують однакові листи. Однак вони нічного не зроблять проти унікальних листів.

Спін текстів на сайтах також стає простою справою з GPT-3. Отримати унікальний текст для онлайнової публікації виявляється справою кількох секунд. Осторонь залишається питання якості цих текстів з точки зору людини.

Генерація контенту зруйнує інтернет

Щодня у світі створюється близько 7,5 нових постів в блоги. З GPT-3 та штучним інтелектом цю цифру можна легко збільшити вдесятеро. Для пошуковиків такий контент виглядатиме дуже цікавим та легальним, але для людей це буде нісенітниця.

Поки що навалу подібного неякісного контенту вдається стримувати жорсткою політикою використання GPT-3 та подібних технологій. Однак вони можуть вирватися на свободу і стати публічно доступними, як це вже сталося з діпфейками.

За матеріалами: Readwrite

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися