Середа, 17 Квітня, 2024

Українці зустріли офіційний iPhone без ентузіазму

До 26 липня українці мали змогу придбати лише «сірі» телефони від Apple. Від учорашнього дня «яблукофони» доступні в нашій країні офіційно – «білі» iPhone продаються в декількох мережах, а також інтернет-магазинах. Ми вирішили дізнатися, як українці відреагували на появу цих смартфонів.

В інтернеті ажіотажу щодо цієї новини було багато. Про те, що iPhone буде офіційно продаватись в Україні, стало відомо ще тиждень тому. Тоді про це написало майже кожне спеціалізоване видання, і читачі залишали багато коментарів.

Роздрібні мережі також активно рекламували купувати iPhone в їхніх магазинах. Там телефони від Apple коштують значно дорожче. Для порівняння: «сірий» iPhone 5с (16GB) в інтернет-магазинах можна знайти за 6 000 грн, у «Фокстроті» аналогічна модель – 9 399 грн. Неофіційний iPhone 5s (16GB) доступний за 7700 грн, у тому ж «Фокстроті» – 10 999 грн. Але представники магазинів роблять наголос на тому, що власник офіційного «яблукофона» отримує гарантійне обслуговування, а також можливість купувати в кредит.

Як виявилося, така компенсація не влаштувала українців. Перший день продажів iPhone пройшов досить мляво, незважаючи на гучну рекламу та розважальні заходи, що проводили мережі.

В одному з найбільших супермаркетів мережі «Фокстроті», що на Петрівці, до події підійшли солідно: на вході симпатичні дівчата з накладними пухнастими вушками та хвостиками роздавали флаєри, а всередині ведучий закликав потестувати пристрій на стенді, сфотографуватися з ним та взяти участь в акції, де магазин розігрував сертифікати на 500 та 10 тис. грн. Консультанти цього супермаркету розповіли, що великого напливу людей немає, його вони очікують після закінчення робочого дня.

У магазині цієї мережі, що в оболонському торгово-розважальному центрі «Дрім Таун», люди більше збиралися біля прилавків із продукцією Samsung та Nokia. iPhone 5 ні в кого цікавості не викликав. Так само і в шулявському «Фокстроті», що в ТРЦ «Більшовик», біля прилавку із «яблукофоном» покупців теж не було. Проте, за словами консультантів, за чотири години від початку продажів декілька з п’ятих iPhone перейшли з полиць магазину до кишень клієнтів. Щоправда, купували пристрої в кредит, який дозволяє сплачувати по 458 грн на місяць без переплати:

Окрім «Фокстроту», офіційні iPhone 5 є у деяких магазинах Comfy і «Алло». Там поява новинки також не викликала великого пожвавлення. У Comfy, який у ТРЦ «Більшовик», нам розповіли, що люди підходять і цікавляться, але не настільки активно, щоб говорити про ажіотаж. Там очікують завіз телефонів на вихідні, і тоді придбати новинку в Comfy можна буде у розстрочку на 10 місяців по 10 платежів без переплати, а також замовити на інтернет-сайті мережі.

У мережі «Алло» iPhone 5 також є не всюди. У багатьох точках цей смартфон можна придбати тільки під замовлення. А в центрі біля ТЦ «Глобус» в магазині цієї мережі є модель 5S, проте на вітрину її взагалі не виставили. Зате в салоні за адресою Хрещатик 17 до вітрини з п’ятим iPhone підходять багато людей, хоча про попит покупців продавці не розповідають. В «Алло» ці смартфони можна придбати в розстрочку без переплати на 24 місяці.

В інтернеті торгівля, схоже, йде жвавіше. Rozetka.ua задля заохочення покупців теж продає iPhone 5 в кредит з 0,01%, і на своїй сторінці вказує, що деякі акційні телефони вже продані.

За даними видання «Капитал», в Україні минулого році було біля 900 тис. працюючих «яблукофонів», і до кінця цього року ця кількість має подвоїтись. Судячи з перших продажів у нас офіційного iPhone, його частка буде невеликою.

попередня стаття
наступна стаття

5 КОМЕНТАРІ

  1. В принципі, офіційний айфон буде цікавий тим, хто в кредит планує брати. Наприклад, в Цитрусі в кредит “сірий” 5s на 10 міс. буде коштувати 1084 грн. А офіційний 5s на 10 міс. – 1099 грн. Ціни приблизно рівні

    • теж правда. але задля такого кредитування мережі мають доплачувати банкам – тобто фактично віддавати свою маржу з телефона. виходить, що на цих телефонах мережі не заробляють нічого окрім іміджу

  2. Какой может быть ажиотаж за 2 месяца показа Шестерки??? Уже все давно купили себе Пятерки, а те кто не купил, купят через 2-3месяц как только выйдет ОФ. Айфон 6!!!

  3. О каком энтузиазме речь идёт. Если ценики не айс на них. если брать гурману 64ГБ версию за 14 тыс грн. проще Мак Бук Про взять это будет разумнее. И не стоит забывать Яблочникам Айфоны не так сильно приносят прибыли как Ноуты и Стационары

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися