Неділя, 21 Квітня, 2024

Українці будують дрони для армії, що несуть окупантам «небесну кару»

У таємній локації в українському місті Львові вікна заклеєні скотчем, щоб відвернути небажану увагу. В цьому приміщенні підпільні любителі виготовляють смертоносні дрони, які прямують до лінії фронту у війні проти Росії.

Виробництво йде без зупинки: на захаращеному столі х-подібна рама одного дрона стоїть серед зв’язків пластикових пропелерів і пакетів з дрібними гвинтами. Незабаром він полетить зі своїм корисним навантаженням: протитанковою гранатою розміром із винну пляшку, призначеною для занурення в російську броню.

Два інших безпілотника вже оснащені чотирикутними пропелерами, їхні приземкуваті корпуси зяють мініатюрними бомбовими відсіками, щоб кидати вибухівку на російську піхоту.

Ще один — у формі бомбардувальника-невидимки, розміром з хижого птаха — проводитиме розвідувальні завдання для артилерійських загонів, виявлятиме цілі та позначатиме їх для вогню української армії.

Після вторгнення Росії колектив «Небесна кара» виготовив близько 40 таких спеціалізованих безпілотників для українських військових.

До 24 лютого його шість членів були друзями в спільноті гоночних дронів. “На жаль, все змінилося”, – сказав Алекс, учасник, який відмовився назвати своє повне ім’я з міркувань безпеки.

Вдарити і бігти

Аналітики кажуть, що у війні з Росією українські сили поступалися у кількості людської сили та озброєння. Але наполеглива оборона українських військових процвітала завдяки знанням місцевості, тактиці «вдаряй й біжи» та технологічному саботажу.

У перші дні вторгнення побоювалися, що столиця Київ буде взята 64-кілометровою російською бронетанковою колону, яка наближалася з півночі. Але той військовий монстр не дійшов до столиці – українська армія помножила його на ноль.

Повідомлялося, що мобільні групи, озброєні безпілотниками, відіграли ключову роль у відбитті цієї атаки сотень російських танків, БТРів та тисяч піхоти. Дрони використовували, позначаючи цілі для авіаударів, змушуючи колону розбігатися.

«Це техніка для розвідки та коригування артилерійського вогню, – сказав учасник «Небесної Кари» Дмитро, який також побажав залишитися інкогніто. – Зараз є великий попит на таку диверсійну техніку», — сказав він.

Колектив, який також має 10 консультантів і використовує знання 877 ентузіастів через онлайн-чат, отримує накази від військових спеціалістів у гарячих точках конфлікту.

Їхні літаючі дрони можна назвати справжніми монстрами Франкенштейна – вони зібрані з наборів, 3D-друкованих деталей і компонентів, замовлених у китайського інтернет-магазину.

Дешевше за iPhone

Українські військові багато в чому покладалися на пожертви для підтримки оборони країни. Іноземні країни вилили допомогу зброєю, а звичайні громадяни допомагали готівкою.

Алекс каже, що їхня програма мініатюрних дронів працює приблизно так само. Фахівці розповідають їм, для чого їм потрібен дрон, і вони виготовляють його за допомогою краудфандингових грошей.

Але переваги значно перевищують витрати. На своєму телефоні Дмитро показує відео з дрона, який дзижчить вздовж російської траншеї та висвітлює ворожі позиції, заховані в збитій землі.

«Якщо у вас є звичайний пілот, який звик керувати цими справами, він може пройти цю траншею і через п’ять хвилин отримає всю необхідну інформацію, — сказав Алекс. – Айфон коштує дорожче, ніж це обладнання», — додав він.

Збоку від майстерні складені вихідні посилки безпілотників і запчастин.

Один прямує до південного міста Миколаїв і вже готовий до відправлення. Його супроводжує рукописна записка: «Від Небесної Кари з любов’ю».

За матеріалами: AFP

1 коментар

  1. Доброго дня. Як з вами можна зв’язатися?
    У мого родича в Німеччині є частини до дронів і він хоче їх віддати для майстерні зі статті

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися