Українські астрономи фіксують багато НЛО над Києвом

Українські астрономи використовували дві станції - в Києві та в селі Винарівка на півдні Київської області. Спостереження проводились кольоровими відеокамерами в денному небі.

Головна астрономічна обсерваторія НАН України повідомила про багато невпізнаних літаючих об’єктів (НЛО) над Києвом. Своє дослідження українські астрономи провели у відповідь на створену NASA комісію з досліджень невпізнаних літальних феноменів.

Українські астрономи використовували дві станції – в Києві та в селі Винарівка на півдні Київської області. Спостереження проводились кольоровими відеокамерами в денному небі. Для виявлення та оцінки характеристик НЛО вони розробили спеціальну техніку спостереження.

Існує два типи НЛО, які умовно називаються косміками та фантомами. Косміки світяться яскравіше фону неба. Фантоми — це темні об’єкти з контрастністю від одиниць до приблизно 50 відсотків.

Вчені спостерігали широкий спектр невпізнаних літаючих об’єктів всюди і констатують значну кількість об’єктів, природа яких не ясна. Вони виявили польоти одиночних, групових і ескадр об’єктів, що рухалися зі швидкостями від 3 до 15 градусів за секунду. Деякі яскраві об’єкти демонструють регулярну змінність яскравості в діапазоні 10–20 Гц.

Спостереження за допомогою двох синхронізованих камер на відстані 120 км одна від одної дозволило виявити змінний об’єкт на висоті 1170 км. Він блимає протягом однієї сотої секунди із середньою частотою 20 Гц. Фантом демонструє колірні характеристики, властиві об’єкту з нульовим альбедо (нульове віддзеркалення). Вчені побачили цей об’єкт, тому що він екранує випромінювання через релеївське розсіювання.

Контраст предметів дав змогу колориметричними методами оцінити відстань. Фантоми спостерігаються в тропосфері на відстанях до 10 – 12 км. Їхній розмір науковці оцінюють від 3 до 12 метрів і швидкість до 15 км/с.

Тема НЛО знову набула широкого розголосу після витоку в 2017 році трьох відеороликів, які показують таємничий безкрилий літак, що летить на гіперзвуковій швидкості. Військово-морські сили США офіційно підтвердили та розсекретили відео у квітні 2020 року, але не надали жодних пояснень щодо того, що це за загадкові об’єкти.

У 2020 році Спеціальний комітет Сенату США з розвідки закликав провести розслідування теми НЛО. У червні 2021 року Пентагон опублікував звіт про понад 140 випадків спостереження НЛО пілотами військово-морського флоту. Експерти дійшли висновку, що в жодному з цих випадків не було доказів інопланетної діяльності.

Окрім цього, у Пентагоні заявили, що бачили деякі дивні речі, але потрібно більше часу та грошей, щоб належним чином вивчити це явище. Тому Пентагон відкрив офіс All-domain Anomaly Resolution Office (AARO_ для вивчення дивних об’єктів у небі.