Понеділок, 15 Квітня, 2024

USB-C у 2020 році стане головним роз’ємом у смартфонах: він перетне позначку 50% гаджетів

Роз’єм USB Type-C цього року отримає статус головного роз’єму в смартфонах. Уперше він буде використовуватися в понад 50% нових мобільників, які вийдуть цього року, розповідають аналітики агенції Omdia.

Поставки роз’ємів USB-C з 2018 по 2023 зростуть з 824 млн до 3,5 млрд штук на рік. До 2022 року більше половини випущених електронних продуктів матимуть як мінімум один роз’єм USB-C. У період з 2019 по 2024 рік загальні поставки портів USB-C будуть рости з річним приростом 30%.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

Аналітик Omdia Ніна Рао зазначила, що роз’єми USB-C почали з’являтися і в недорогих продуктах. Це підтверджує, що вартість роз’ємів USB-C впала і буде знижуватися надалі.

Раніше цього року Європейський союз постановив, щоб мобільні телефони, планшетні ПК та інші пристрої, які постачаються в Європу, були оснащені єдиним портом. Нагадаємо, до 2014 року їх було більше 10, а нині залишилося лише три. Однак повинен був залишитися лише один.

Перехід до загального зарядного роз’єму найбільше вплине на Apple, яка багато років використовує власний роз’єм Lightning. Apple заявила, що такий крок призведе до зупинки інновацій та збільшення електронного сміття, бо всі кабелі Lightning відправляться у смітник. Apple витратила 1 млн євро на лобіювання своєї позиції.

У 2009 році Євросоюз переконав більшість виробників почати використовувати для зарядки гаджетів єдиний роз’єм USB. До цього користувачам доводилося стикатися з 30 різними фірмовими конекторами. Однак у меморандумі 2009 року з використання роз’єму USB є лазівка. Виробник може продовжувати використовувати закритий порт, якщо надає адаптер для нього на USB. Також цей меморандум добровільний і не є законом.

Цікавий факт: зарядка USB-C у 563 рази швидша за навігаційний комп’ютер космічного корабля Apollo 11, який полетів на Місяць і повернувся на Землю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися