Спілкуйся та плати: як соцмережі забирають функцію банків

Експерти кажуть, що соцмережі знають: якщо вони переконають людей переказувати більше грошей через їхні платформи, це поглибить почуття до сервісу

Уже не обов’язково мати у гаманці готівку, якщо в смартфоні є додаток соцмереж. Користувачі все більше використовують подібні ресурси для переказу один одному грошей. Експерти починають задаватися питанням, чи замінять соцмережі банківські послуги в сегменті дрібних грошових переказів.соцмережі

Найбільша соцмережа планети Facebook запустила свій платіжний сервіс у Британії. Оплата через соціальні медіа також доступна через інші ресурси в Китаї та США. «Існує тенденція переходу мобільних платежів у соціальні медіа», – говорить виконавчий директор фінансової організації Innovate Finance Шарлотта Кросвел. За її словами, великі гравці, такі як Facebook та Google, уже активують можливості оплати на своїх платформах.

Успіх таких компаній, як Paypal Venmo в США, яка дозволяє обмінюватися користувачам мобільними платежами в повідомленнях, підштовхнула розвиток схожих пропозицій, таких як Zelle. «Це не була чергова програма для оплати, вона соціалізувала платежі, – говорить директор фінансових досліджень компанії Ipsos Тоні Сміт. – Ви могли оплатити другові свою частку чеку і додати коментар, який він зможе прочитати».

Додаток Zelle створила група банків США та кредитних спілок. Аналогічна пропозиція в грудні стала доступна жителям США від Apple Pay, які також можуть переказувати гроші в повідомленнях. Facebook розширює можливості платежів у месенджері Messenger, грошові розрахунки в якому вперше стали доступними в США у 2015 році.

Експерти кажуть, що соцмережі знають: якщо вони переконають людей переказувати більше грошей через їхні платформи, це поглибить почуття до сервісу та впевненість у його надійності. «Усі великі технологічні компанії бажають стати частиною кожного елемента щоденного життя, – говорить засновник платіжного додатка Azimo Майкл Кент. – Скоро буде незвично бачити фінансовий кіоск або банк на вулиці Хай Стріт. Багато з них зникнуть». Хай Стріт – це загальна назва фінансових кварталів чи вулиць у містах.

Маріке Фламент, яка працює керівним директором додатка Circle для переказу грошей через текстові повідомлення, каже, що Китай створив модель, яку прийме решта світу. «Менше ніж за 10 років вони створили свою фінансову екосистему, і звичка переказувати гроші через телефон стала цілком нормальною», – каже вона.

У Китаї сьогодні два головних лідери мобільних платежів – Tencent WeChat та Alibaba Alipay. Остання має 520 млн активних користувачів, але її домінування ставить під питання WeChat Pay. Три роки тому Alipay контролювала 80% ринку мобільних платежів, тоді як сьогодні ця частка знизилася до 54%. Майже 40% зайняв WeChat.

Не всі експерти вважають, що зростання платежів через соцмережі загрожує банкам. Засновник додатка Yoyowallet Майкл Рольф каже, що для банків це може бути можливістю. «Банки радіють тому, що грошові потоки переходять у цифрову форму за рахунок зменшення готівки, – каже він. – На банки не чекає повне забуття. Вони продовжать переказувати гроші між людьми та кордонами, навіть якщо рух відбуватиметься через соціальні медіа».

За матеріалами: BBC

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я