Неділя, 14 Квітня, 2024

Євросоюз хоче змусити Apple використовувати USB Type-C

У 2009 році більшість вендорів добровільно перейшли на використання роз’єму microUSB, щоб зменшити кількість електронного сміття та спростити користувачам життя. Однак Apple заявила, що такий крок призведе до зупинки інновацій та збільшення електронного сміття, бо всі кабелі Lightning відправляться у смітник. Apple витратила 1 млн євро на лобіювання своєї позиції. Їй це вдалося, але Єврокомісія хоче покласти цьому край новим законом.

Євросоюз готує новий закон, яким хоче примусити Apple почати використовувати USB Type-C в iPhone. Чиновники голосуватимуть за документ на найближчій сесії.

Члени Єврокомісії відзначають, що в меморандумі 2009 року з використання роз’єму USB є лазівка. Виробник може продовжувати використовувати закритий порт, якщо надає адаптер для нього на USB. Також цей меморандум добровільний і не є законом.

За підрахунками Єврокомісії, старі зарядні адаптери щорічно виробляють близько 51 000 тонн електронних відходів. Такий обсяг завдає значної шкоди навколишньому середовищу, говорили єврочиновники під час дебатів.

Єдиний обов’язковий універсальний стандарт дозволить скоротити кількість відходів, відмовившись від комплектування кожного смартфона зарядним адаптером. Новий законопроект також націлений на інші мобільні гаджети: планшети, електронні книги, камери.

У 2009 році Євросоюз переконав більшість виробників почати використовувати для зарядки гаджетів єдиний роз’єм USB. До цього користувачам доводилося стикатися з 30 різними фірмовими коннекторами.

Apple вдалося зберегти свій Lightning, пояснивши, що в комплекті з телефоном постачається кабель з коннекторами Lightning-USB. Компанія також заявляла, що використання єдиного порту в гаджетах заморозить інновації. На лобіювання своїх інтересів Apple витратила близько мільйона євро, спонсоруючи 14 лобістських груп, з Fair Standards Alliance і DigitalEurope включно. При цьому адаптер microUSB-Lightning продавала за €19.

Цікаво, що у 2017 році з’явилися чутки про перехід у iPhone з роз’єму Lightning на USB. Очікувалося, що заміна відбудеться саме в моделі 2019 року, але все більше експертів говорять, що це станеться 2020 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися