Утиліта MSI Afterburner з керування напругою та частотою відеокарти стала заручницею війни в Україні

MSI Afterburner розроблено росіянином Олексієм Ніколайчуком, який на технічних форумах носить ім’я Unwinder. Після російського вторгнення в Україну на початку 2022 року MSI припинила виплачувати йому гроші за роботу через політичні причини.

MSI Afterburner — це, мабуть, найпопулярніша утиліта для розгону відеокарт NVIDIA, а також відстеження температур відеочипа та інших параметрів в іграх. Вона використовуюється як геймерами і професійними оверклокерами, так і брендами відеокарт, допомагаючи налаштувати графічні процесори NVIDIA та AMD. Однак майбутнє цієї утиліти опинилося під питанням, і причиною стала війна в Україні.

MSI Afterburner розроблено росіянином Олексієм Ніколайчуком, який на технічних форумах носить ім’я Unwinder. Після російського вторгнення в Україну на початку 2022 року MSI припинила виплачувати йому гроші за роботу через політичні причини.

Unwinder каже, що без оплати підтримував Afterburner з особистих інтересів протягом 2022 року в надії, що MSI знайде спосіб заплатити йому.

Однак протягом 2022 року MSI не вирішила проблему платежів. У дописі на спільноті Unwinder оголосив, що він нарешті припиняє розробку програми.

«Причиною є війна і політика. Я не згадував про це в новинах про розробку MSI Afterburner, але компанія напівзалишила проект вже досить давно. Насправді ми наближаємося до річної позначки з дня, коли MSI припинила виконання своїх зобов’язань за ліцензійною угодою Afterburner через «політичну ситуацію», – пише чоловік. – Я намагався продовжувати виконувати свої зобов’язання та працював над проектом самостійно протягом останніх 11 місяців, але це закінчилося лише розчаруванням; У мене таке відчуття, що я просто б’ю дохлого коня і витрачаю сили на те, що вже не потрібно компанії. У будь-якому разі я спробую продовжувати підтримувати це самостійно, поки у мене є трохи вільного часу, але, ймовірно, доведеться відмовитися від цього та переключитися на щось інше, що дозволить мені оплачувати рахунки».

Згодом після публікації такої заяви представники MSI заявили наступне: «Наша команда з маркетингу продуктів і бухгалтерії зараз вирішує цю проблему. Через війну наш платіж не вдалося успішно перевести на банківський рахунок автора. Ми все ще підтримуємо з ним зв’язок і з’ясовуємо, як це вирішити».

MSI Afterburner — це важливий інструмент, який використовується не лише для розгону та моніторингу параметрів графіки в іграх та додатках. Припинення роботи Afterburner потенційно може вплинути на мільйони ігрових стримерів, які покладаються на цю функцію.

Припинення випуску Afterburner поставило б під загрозу існування функції розгону відеокарти. Другий за популярністю додаток з такою функціональністю, EVGA Precision X, фактично припинений, оскільки компанія вийшла з бізнесу відеокарт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я