В Android 11 значно ускладнилося встановлення додатків не з Google Play

Представники Google відповіли, що функція працює, як задумувалося

Google закриває ще одну перевагу Android – можливість легкого встановлення додатків не з магазину Google Play. В Android 11 новий процес установлення таких програм потенційно може призвести до втрати даних.

Установлення додатків зі сторонніх джерел дозволяє не турбуватися, що Google Play блокує вибрану програму для вашого гаджета. Наприклад, магазин може вважати, що програма не сумісна з вашим девайсом. Також Google Play постійно видаляє програми зі свого каталогу, і додаток, який ще вчора був, сьогодні може стати недоступним.

В Android 10 та раніше для встановлення програми зі стороннього джерела необхідно було завантажити її APK і тапнути на ньому. Після цього з’являлося вікно із запитом дозволу на встановлення, і встановлення продовжувалось.

У доступній бета-версії Android 11 цей процес ускладнився. Вікно із запитом дозволу так само з’являється, але після надання дозволу Android примусово закриває додаток, в якому запускається встановлення, і переходить на робочий стіл. Потрібно повторно відкривати цей додаток. При цьому може втратитися різна тимчасова інформація, яка була в додатку до його примусового закриття.

Наприклад, якщо ви браузером завантажили APK і тут же з меню завантажених файлів запускаєте встановлення APK, Android 11 видасть запит на дозвіл установлення. Отримавши дозвіл, операційна система примусово закриє браузер.

Користувачі створили тему на трекері багів Android щодо такої поведінки системи. Представники Google відповіли, що функція працює, як задумувалося. Така робота є наслідком застосування Scoped Storage – нового способу доступу до файлової системи. Із ним запис «на льоту» в потрібні папки неможливий.

Раніше стало відомо, що Google почав блокувати встановлені не з магазину Google Play додатки на Android. Це відбувається в рамках Advanced Protection Program – розширеної програми захисту акаунтів.

Також Google оголосила, що боротиметься з використанням не за призначенням функцій для інвалідів. Часто такі функції дозволяють робити набагато більше, ніж можливо виключно стандартними засобами.

Боротьба Google проти свободи на Android почалася з моменту, коли ця ОС стала монополістом. Користувачам, наприклад, заборонили переносити додатки на картку пам’яті. Але найпомітніше обмеження свободи відбулося з випуском Android 9 Pie. У цій ОС користувачам відключили можливість використання недокументованих функцій для запису дзвінків (офіційно функцію запису дзвінків прибрали значно раніше).