В Англії придумали, як дати селянам швидкий інтернет: через церкву

Подібну ідею вже кілька років тому висловлювали самі єпархії. Однак без широкої підтримки церковних та світських чиновників ця ініціатива не стала дуже популярною

Чиновники Англії придумали незвичне рішення для забезпечення жителів віддалених регіонів швидкісним онлайн-доступом. Вони залучили до цього церкву, яка зробить свої локальні релігійні хаби точками опори для широкосмугового доступу в інтернет.інтернетСпілка Національних церковних закладів (NCI) Церкви Англії уклала з владою угоду, за якою просуватиме використання своїх будівель та іншої власності для розбудови цифрової інфраструктури. Рішення про встановлення обладнання прийматимуть локальні єпархії та приходи. Чиновники NCI у свою чергу переконуватимуть місцевих церковників про переваги наявності широкосмугового доступу. Вони також розроблять стандартний контракт з телеком-провайдерами, щоб місцевим церковникам було простіше укладати угоди.

Світська влада Англії зі свого боку заохочуватиме провайдерів розбудовувати свою інфраструктуру в будівлях, що належать церкві.

Подібну ідею вже кілька років тому висловлювали самі єпархії. Однак без широкої підтримки церковних та світських чиновників ця ініціатива не стала дуже популярною – лише 120 церков стали телеком-хабами. При тому, що Церква Англії нараховує в регіоні 16 тисяч будівель та 12,5 тисяч приходів, близько двох третин з яких знаходяться саме в сільській місцевості.

Доставка інтернету у віддалені регіони є одним з головних завдань нинішньої телеком-індустрії. За дослідженнями McKinsey & Company, близько 4,4 млрд жителів планети не мають виходу в онлайн, а 64% з них живуть у сільській місцевості.

Цим займаються провідні технологічні компанії, з Google та Facebook включно. Компанія Tesla, наприклад, збирається запустити глобальний супутниковий інтернет найближчими роками. Google створює проект з доставки інтернету за допомогою повітряних куль. У Facebook розробляють гелікоптер під назвою Tether-tenna. Він кружлятиме над певною територією та роздаватиме інтернет по вбудованому Wi-Fi.

А програміст-учений з Університету Ланкастера Гордон Блер пропонує створити гігантську бездротову мережу Wi-Fi з використанням овець. Тварини вже мають на собі цифрові нашийники та пасуться на великій території в сільській місцевості. Залишається лише оснастити їх бездротовим зв’язком, перетворивши кожну вівцю на ретранслятор, та з’єднати в єдину мережу.