Середа, 22 Травня, 2024

В Олександрії вироблятимуть органічні сонячні панелі

У місті Олександрії, що в Кіровоградській області, збираються побудувати перший в Україні завод з виробництва органічних сонячних батарей. Про це на засіданні міськвиконкому повідомив мер міста.

«Це будуть батареї нового, третього, покоління, над якими українські вчені та, зокрема, викладачі та учні Олександрійської філії МАН працювали не один десяток років», – розповів один із розробників проекту, керівник секції науково-технічної творчості Малої академії наук Сергій Камінський.

«Поки ККД органічних батарей нижче за кремнієві, однак якщо сьогодні середня ціна стандартної сонячної батареї становить $1-1,5 тис., то наша буде коштувати не більше $150. Відповідно, значно скорочуються терміни окупності цього обладнання. Раніше це було головною перешкодою, що відлякувала інвесторів. І головне – це абсолютна безпека, чого не скажеш про кремнієві батареї, які навіть утилізувати не так просто», – додав Камінський.

Органічні сонячні батареї вже випускаються у світі на відповідних підприємствах. В Україні це буде перший подібний завод. До того ж всі компоненти також будуть вітчизняного виробництва. У планах підприємців – вкласти близько 7 млн грн і виробити за перший рік батарей загальною потужністю 40 МВт.

Панелі знадобляться для електростанції, яка також споруджується в місті. Вона буде мати потужність 1 МВт. Її проект розроблено Національною академією наук спільно з Олександрійською філією МАН.

За матеріалами «Олександрійський тиждень»

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися