Вівторок, 23 Квітня, 2024

Все ще не вірите, що Google володіє вашим Android? Збій Google наочно довів це, «вбивши» Android

Сьогодні стався один з найбільших збоїв в екосистемі Google – перестали працювати майже усі його сервіси, включаючи Google Maps, Gmail, Drive, YouTube та інші. Але найважливішим наслідком цього збою стала демонстрація того, наскільки тісно Google контролює смартфони Android. Адже багато з них позбулися ключових можливостей і не могли отримати доступ навіть до даних у своїй локальній пам’яті.

На смартфонах Android є низка додатків від Google, наприклад, Google Photos, Google News, Gmail, YouTube та інші. Багато користувачів вважають їх звичайними попередньо встановленими програмами. Але додатки від Google мають найвищі права в Android. Низка вендорів, наприклад, Motorola і Nokia, використовують програми Google як стандартні для доступу до контенту в телефоні.

Коли стався збій Google, ці стокові Android виявилися нефункціональними. Наприклад, Google Photos, яке часто є стандартним додатком галереї, виявився неспроможним показати збережені у пам’яті смартфона фотографії. Доступ до них можна було отримати, маючи якусь сторонню галерею.

Така ж сама ситуація сталася із стандартним додатком контактів Google Contacts, який перестав демонструвати збережені в «хмарі» номери телефонів.

Приблизно 72% людей мають гаджети на Android і хоча частка девайсів на стокових версіях Android невідома, доступ до своїх даних не могли отримати мільйони людей.

Рішення проблеми досить просте: не класти всі «яйця» в одну корзину, а також користуватися додатками, що не залежать від інтернет-з’єднання.

Диверсифікація використовуваних сервісів дозволить не хвилюватися, що збій чи рішення менеджера позбавить усіх накопичених даних. Так, це менш зручно, ніж єдина екосистема. Однак Google знаходиться у фазі монетизації і легко блокує та видаляє акаунти. Сподіваючись лише на Google варто бути готовим до такого повідомлення навіть якщо ви тільки дивилися відео на YouTube в цьому акаунті:

Зберігання даних локально при мобільній роботі є також менш зручним, ніж у «хмарі». Однак у «хмарі» можуть відключити ваш акаунт, може зникнути інтернет-з’єднання, статися збій. «Хмара» може подумати, що ваші дані заважають її прибутку і зменшити квоти використання, відключити сервіс тощо. Також правовласники постійно цікавляться, чи не порушуєте ви їхній копірайт. Дані на диску залишаться під вашим контролем назавжди.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися