В Україні хочуть провести перепис населення через смартфони

Чиновник каже, що електронний перепис можна використовувати не лише для збирання даних з демографії.

Ось уже майже 20 років немає точних даних про жителів України – останній перепис населення проводили у 2001 році. У Кабінеті Міністрів хочуть у грудні 2019 року провести сучасний перепис. Він відрізнятиметься своєю технологічністю: дані збиратимуть онлайн за допомогою гаджетів, повідомив віце-прем’єр-міністр економічного розвитку Степан Кубів у своєму блозі на LIGA.net.

За словами чиновника, традиційно перепис населення проводять раз на 10 років. В Україні дані від нього мають особливо важливе значення, оскільки останніми роками відбулося вимушене переселення мільйонів громадян – за оцінками, від 1,3 млн до 1,7 млн осіб. Також точні дані про населення дозволяють реальніше розраховувати бюджети, інфраструктуру тощо.

Традиційна форма перепису – анкетування, і чиновник вважає, що українці вже достатньо володіють сучасними технологіями, щоб заповнити анкету в електронному вигляді. Ті, хто не схоче або не зможе зробити самостійно, можуть надати дані працівникам перепису, які самі внесуть інформацію в планшет.

Чиновник каже, що електронний перепис можна використовувати не лише для збирання даних з демографії. Механізм може також стати способом для громадян висловлювати свою думку щодо важливих питань держави.

Україна – не єдина країна, в якій хочуть зробити смартфон помічником громадянина в державних питаннях. В Індії до виборів 2019 року запустили мобільний додаток, в якому користувачі можуть прочитати про кандидатів та подивитися статистику їхньої роботи. Також юзери можуть ставити рейтинг тому чи іншому політику й опиратися на цю загальну оцінку. Окрім цього, індійський центральний виборчий комітет запустив додаток, в якому громадяни можуть перевірити свої персональні дані, змінити своє місце голосування тощо. Українцям на виборах президента 2019 року доводилося для цього персонально йти на виборчу дільницю та стояти в чергах.

1 коментар

  1. Перепис для того й перепис, що він не може бути добровільним, це державна справа, тому що держава повинаа контролювати реальні обсяги суспільства. Насправді, маємо справу із намаганням залишити утаємниченою реальну кількість мешканців. Адже кілька мільйонів мертвих душ роблять не погані можливості жирувати, створювати фіктивні витрати з бюджету для найвищих чинуш.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я