Середа, 24 Липня, 2024

Додатки за рецептом: ігри можуть стати ключовим елементом телемедицини

Програми та відеоігри стають новим словом у лікуванні хвороб. Вони можуть стати ключовим елементом сектору телемедицини. Ринок таких додатків оцінюється на рівні $1,2 млрд.

Поки в цьому сегменті запущено лише кілька продуктів і лідером є Pear Therapeutics. Вона продає три додатки, направлені на лікування опіоїдної залежності, зловживання іншими речовинами, а також хронічного безсоння. Очікується, що ці програми принесуть $4 млн цього року.

Технологія цифрової терапії

Сьогодні сектор цифрової терапії виглядає досить багатообіцяючим, однак бізнес-модель поки залишається під питанням. Більшість страхових компаній не покривають використання подібних програм, а лікарі не призначають їх.

Під цифровою терапією потрібно розуміти додатки, наприклад, для смартфона або віртуальної реальності, які направлені на лікування хвороб. Найчастіше це не вилікувані психологічні проблеми або неврологічні стани, наприклад, посттравматичний розлад чи шизофренія.

Компанії-розробники додатків цифрової терапії шукають значного бізнес-партнера, який би допоміг їм просунутися. Головними партнерами вважаються фірми в фармацевтичному секторі та телемедицині. Однак поки не ясно компанії з якого сектору у кінцевому підсумку зацікавляться технологіями цифрової терапієї.

“Цифрова терапія, попри багаторічне існування, все ще на ранньому етапі розвитку ринку. Я думаю, наступні кілька років покажуть, які типи бізнесу найкраще підходять для отримання вигоди від них, – розповідає консультант Blue Matter Consulting Джефф Ліш. – Консолідація прийде і ми бачимо це”.

Додатки за рецептом

Стартапи цифрової терапії отримують інвестиції від компаній в галузі охорони здоров’я. Обсяги венчурного капіталу зросли з $134,3 млн у 2015 році до $1,2 млрд в 2019 році. Ще $709 було інвестовано в перші дев’ять місяців 2020 року. На жаль, більш свіжих даних нема.

Фармацевтичні гіганти, такі як Novartis, Roche, Sanofi, вивчають ідею додатків за рецептом. Novartis в партнерстві з Pear працювали над запуском терапії для шизофренії, але цей проєкт покинули в 2019 році. Пізніше фармгігант придбав інший стартап цифрової терапії, який розробляв 3D-гру для лікування “лінивого ока”.

Цифрова терапія, особливо та, яку виписує за рецептом лікар, вигідна фармкомпаніям. Адже вони можуть значно заощадити в часі, оскільки на повний цикл розробки та випробування нових хімічних ліків йде десятиліття.

Додатки за рецептом є основним напрямком інвестицій. Річний оборот таких програм може складати від $100 до $300 млн, за даними Blue Matter.

Страховики не хочуть платити, лікарі не хочуть призначати

Страхові компанії, перше ніж оплачувати подібні програми, хочуть подивитися на довгострокові дані ефективності терапевтичних ігор. Однак багаторічні клінічні випробування коштують значних грошей і по їхньому завершенню може виявитися, що технологія вже застаріла, вважає керівник ZS Associates Піт Маслоскі.

Навіть якщо вдасться переконати страховиків зробити терапевтичні додатки елементом страховки, залишаються ще лікарі. Едді Мартуччі, який є директором компанії цифрової терапії Akili Interactive, каже, що з ним зв’язалися тисячі лікарів після того як додаток для лікування синдрому дефіциту уваги отримав погодження минулого року. Але комерційні продажі програми невеликі.

Сьогодні менше 5% лікарів у США призначають цифрову терапію, каже Маслоскі.

Наступне покоління йде в телемедицину

Цифрова терапія наступного покоління вивчає можливості телемедицини. Замість витрачання часу та зусиль на переконання тисяч лікарів у користі виписування пацієнтам рецептів на додатки, Маслоскі каже, що краще витратити ресурси на співпрацю з компанією зі сфери телемедицини. Так можна отримати фокус на певний стан – психічні хвороби, хронічні розлади тощо, – а також доступ до медичних фахівців.

Телемедична компанія UpScript вже пропонує консультації з використання рецептурного терапевтичного додатку Pear. Інші компанії цифрової терапії, такі як Happify Health та Kaia Health, збирають медичний персонал навколо своїх продуктів.

За матеріалами: Business Insider

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися