Субота, 25 Травня, 2024

Google тисне на Apple, щоб та прийняла стандарт повідомлень RCS

З початку року Google намагався публічно тиснути на Apple, щоб вона ухвалила протокол обміну повідомленнями RCS. Кампанія пошукового гіганта включала відповідні натяки на конференції I/O 2022, публікації у Twitter від голови Android. Тепер пошуковий гігант залучив популярного музиканта Дрейка.

Обліковий запис Android Twitter опублікував «неофіційне відео пояснення лірики» для пісні Texts Go Green – третьої пісні з останнього альбому репера Дрейка. У пісні Дрейк співає про токсичні стосунки.

І назва, і приспів пісні «Тексти стають зеленими» стосуються того, що відбувається, коли користувач iPhone блокує комусь комунікацію з ним через стандартний додаток Apple iMessage. Послуга за замовчуванням використовує SMS, і особа з чорного списку втратить усі переваги iMessage, включаючи сповіщення про прочитання. Такі повідомлення відображаються у зелених бульбашках замість стандартних синіх.

Google каже, що «феномен» зелених текстових бульбашок «досить грубий» як для користувачів, які не використовують iPhone, так і для всіх, кого заблокували. «Якби тільки якась суперталановита команда інженерів Apple виправила це, — говорить компанія у відео. – Тому що це проблема, яку може вирішити лише Apple. Насправді вони просто повинні прийняти RCS».

Іронія відео Google полягає в тому, що воно не точно пояснює значення слова «Тексти стають зеленими». У контексті пісні несумісність iMessage з RCS є втіхою для Дрейка. «Тексти стають зеленими, це виглядає трохи інакше, чи не так?, – він співає. – Знай, що ти сумуєш за днями, коли я тримався за це. Знай, що ти сьогодні в домі, просто думаючи про це. Я йду далі так давно».

Google просуває протокол RCS уже близько півдесятиліття як заміну SMS. Цей протокол має надати на всіх смартфонах комунікацію в стилі месенджерів Telegram, Viber, WhatsApp. Користувачі зможуть бачити статус прочитання повідомлення, додавати смайли, відео та використовувати інші можливості.

Очікувалося, що RCS будуть просувати мобільні оператори, але вони гальмували і тому Google вирішив робити це самостійно. Уже в жовтні 2019 року RCS став стандартним способом обміну повідомленнями, замінивши SMS. Глобально цей протокол активували восени 2020 року і він запрацював у багатьох країнах, включаючи Україну. Ось, як користувачі Samsung можуть його використовувати.

Проблемою RCS виявилася Apple, яка не впровадила цей протокол, адже на всіх її iPhone уже десятки років є стандартний додаток iMessage, який надає схожі можливості. У Google пробували переконати компанію реалізувати підтримку RSC ще в 2021 році.

Комункація між власниками iPhone та Android нині залишається на рівні класичних SMS. Або користувачам потрібно попередньо домовитися який сторонній месенджер вони будуть використовувати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися