Неділя, 21 Квітня, 2024

В Україні створили «Химеру» – радіозв’язок, що не боїться «глушилок» чи принаймні є стійким до них

Віцепрем’єр-міністр України Михайло Федоров оголосив у вівторок про запуск радіотехнології, яку не можуть заблокувати російські підрозділи РЕБ. Федоров написав у Telegram, що радіо «Химера» — це унікальна технологія, яка працює попри радіоелектронну боротьбу ворога.

«Росіяни не можуть заблокувати сигнали радіостанцій або розшифрувати їх, — повідомив він, додавши: – Радіо також можна інтегрувати в систему обізнаності про ситуацію або використовувати як GPS-трекер для пошуку та евакуації солдатів».

Російські засоби радіоелектронної боротьби вже давно є колючкою для України. Співробітник української розвідки назвав російську загрозу «досить серйозною», коли йдеться про порушення українських розвідувальних зусиль і зв’язку командирів із військами.

Наприклад, Росії може перехоплювати та дешифрувати в реальному часі комунікацію по раціям Motorola, які широко використовуються в Україні, повідомляв травневий звіт Королівського інституту об’єднаних служб. Це дозволило ворогу завчасно реагувати на радіозв’язок про українські атаки.

Українська команда інженерів показала радіо Himera на виставці в Лондоні у вересні. Вони не так абсолютно говорили про повну несприйнятливість до російських радіоперешкод. За словами розробників, пристрій має низьку ймовірність виявлення, низьку ймовірність перехоплення, високий ступінь шифрування даних і захист від перешкод комунікації.

Рація може похвалитися топовим 256-бітним шифруванням AES для захисту від перехоплення комунікації. Для захисту від виявлення факту комунікації використовується технологія розширеного спектра зі стрибками частоти (FHSS). Також ймовірність виявлення зменшено завдяки пониженій потужності радіовипромінювання.

Рація HIMERA G1 має такі характеристики:

  • 4 дні на одному заряді (передача/очікування 10/90)
  • дальність зв’язку до 2 км і до 0,5 км в місті
  • Захист від води та пилу IP65
  • Робоча температура від -10 до +85 градусів Цельсія
  • Bluetooth 5.0 для смартфона
  • USB Type-C, аудіо 3,5 мм
  • налаштування через додаток для Android
  • ціна близько 110 доларів США

За словами виробників, пристрій тримає заряд акумулятора до чотирьох днів. Як повідомляє видання Євромайдан, українські військові вже використовують новинку на передовій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися