Понеділок, 15 Квітня, 2024

У Японії туристів почне возити перший у світі автономний автобус-амфібія

Влада невеликого японського міста Наганохара (населення 5600 осіб) придумала, як підвищити популярність свого туристичного маршруту. Цей маршрут туристи проїжджали автобусом, і на шляху він влаштовував заплив водосховищем уздовж дамби Янба. Однак автобус-амфібія вже не є чимсь дивним, і тому японці вирішили, що потрібно позбутися водія в ньому.

Нові враження туристи зможуть отримати вже у грудні. Це перший подібний автономний автобус-амфібія у світі. Його проект коштував близько $2,4 млн. До березня триватиме оцінка привабливості такого транспорту для туристів, після чого буде прийняте рішення про продовження проекту.

Автобус-амфібія перевозить до 40 пасажирів. Він використовує дизельний двигун для руху на суші та окремий корабельний двигун для пересування в воді. Максимальна швидкість на воді становить 3,6 вузла (близько 8 км/год).

Оскільки рівень води у водосховищі може знижуватися на 30 метрів, автобус може стикнутися зі сміттям на дні. Для його розпізнавання камери та лазерні радари (лідари) не підходять через низьку прозорість води. Розпізнавання об’єктів під водою відбувається за допомогою сонарів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися