В Європі за кілька місяців запустять єдину мережу Wi-Fi European Aviation Network для авіапасажирів

Вона складається із 300 базових станцій на території Євросоюзу, а також охоплює супутники

До кінця червня цього року запрацює нова мережа Wi-Fi під назвою European Aviation Network (EAN). Вона дозволить користуватися швидкісним інтернетом на землі та в повітрі у 28 країнах Європейського союзу.Wi-FiНині для надання Wi-Fi на борту літака авіаперевізникам доводилося користуватися послугами виключно супутникових систем, які забезпечували відносно невелике покриття.

Нову системи створили німецький оператор Deutsche Telekom та компанія супутникового зв’язку Inmarsat. Вона складається із 300 базових станцій на території Євросоюзу, а також охоплює супутники. Розробники кажуть, що обладнання для EAN має малі розміри та просте в інсталяції, що робить його доступним для невеликих літаків та бюджетних перевізників.

Першим клієнтом European Aviation Network стане холдинг IAG, який володіє авіакомпаніями British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus. Точна дата запуску поки невідома, але розробники сподіваються запустити мережу в найближчі місяці. «Ми сподіваємося, що в наступні кілька місяців перші пасажири зможуть насолодитися сервісом», – розповів старший віце-президент Inmarsat Aviation Фредерік ван Вессен.

Запуск мережі European Aviation Network улітку буде вже другою спробою. Її планували активувати ще півроку тому, але через збої у графіку запусків ракети SpaceX цього не вдалося зробити. Тому розробники звернулися до Arianespace для запуску необхідного обладнання у космос.

За даними ресурсу Routehappy, сьогодні Wi-Fi на борту літаків надають 82 авіакомпанії. Це на 17% більше, ніж торік. Переважно ця послуга була доступна на борту магістральних рейсів, а також широко поширена в США.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я