Субота, 20 Квітня, 2024

Ваш смарт-годинник скоро зможе вам натякнути, що «дах протікає»

Носимі пристрої на основі штучного інтелекту можуть визначати психічне здоров’я та самопочуття користувача. За словами дослідників із Школи медицини Ікана на горі Синай у Нью-Йорку, використання моделей машинного навчання для аналізу даних, зібраних із переносних пристроїв, може визначити рівень стійкості та благополуччя пацієнта без його активного залучення.

Цей прорив підтримує використання переносних пристроїв, як-от Apple Watch , для дистанційного моніторингу та оцінки психологічного стану без потреби людей проходити опитування щодо психічного здоров’я.

На думку дослідників, стійкість може відігравати вирішальну роль у пом’якшенні стресу, зниженні захворюваності та покращенні лікування хронічних захворювань.

Доктор Роберт П. Хіртен, клінічний директор Інституту цифрової охорони здоров’я Хассо Платтнера, сказав, що їхнє дослідження є першим, у якому оцінюється, чи можна оцінити стійкість, ключову функцію психічного здоров’я, за допомогою таких пристроїв, як Apple Watch.

Старший автор, доктор Захі Фаяд підкреслив, що доступ до психіатричних послуг неоднаковий у різних місцях і соціально-економічних статусах. Потреба в особистій оцінці або проходженні підтверджених опитувань щодо психічного здоров’я робить це ще більш складним.

Доктор Фаяд наголосив на необхідності більш глибокого розуміння осіб, які перебувають у групі психологічного ризику, і розробки більш ефективних способів моніторингу ефективності психологічного втручання.

У дослідженні Warrior Watch Study, у якому взяли участь 329 медичних працівників із семи лікарень Нью-Йорка, дослідники використовували Apple Watch Series 4 або 5 для збору даних про варіабельність серцевого ритму та частоту серцевих скорочень у спокої протягом періоду спостереження.

Суб’єкти також заповнили опитування на початку, щоб виміряти стійкість, оптимізм та емоційну підтримку. Команда заявила, що їхні показники були успішними у визначенні стійкості або стану благополуччя.

Хоча дослідження не було розроблено для оцінки такої кінцевої точки, дослідники виявили, що пасивно зібрані дані від носимих пристроїв, можуть передбачити психологічні характеристики людини.

Команда дослідників має намір продовжувати моніторинг різноманітних фізичних і психологічних станів, використовуючи дані, зібрані з переносних пристроїв.

У той же час вони працюють над створенням передових аналітичних інструментів, щоб виявити закономірності, пов’язані з конкретними психічними або фізичними станами здоров’я.

Цей інноваційний підхід дає можливість покращити доступ до послуг психічного здоров’я для людей, які можуть не мати до них доступу. Це може змінити спосіб оцінки та лікування психічного здоров’я.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися