Ваше обличчя віддадуть іншим: Apple буде ділитися даними Face ID

Face ID – це система розпізнавання обличчя. Вона будує тривимірну модель, яку можна потім використовувати для ідентифікації власника або в анімованих емотиконах.

Журналісти Reuters почитали користувацьку угоду Apple – це той документ, для якого більшість не читаючи його ставить позначку «Згоден». Виявилося, що виробник збирається ділитися з розробниками сторонніх додатків даними, які зібрала функція Face ID, а саме – обличчям користувачів. Під час презентації смартфона компанія запевняла, що всі дані на пристрої будуть ретельно шифруватися та зберігатися виключно в пам’яті телефону.

Face ID

Face ID – це система розпізнавання обличчя. Вона будує тривимірну модель, яку можна потім використовувати для ідентифікації власника або в анімованих емотиконах.

Точні умови за яких розробник зможе отримати доступ до даних Face ID поки що невідомі. Для доступу до цих відомостей додатки повинні будуть видавати запит на доступ до такої інформації. При цьому розробникам заборонено продавати отримані дані третім компаніям. Однак юристи хвилюються, що Apple не здатна контролювати, як використовуються дані, які скопіювали з iPhone X.

За попередніми даними, можна буде зчитувати карту обличчя та майже 50 його мімічних виразів. Це дозволить, наприклад, дізнатися, як ви піднімаєте брови, рухаєте губами, посміхаєтеся, блимаєте очима. Цю інформацію можна буде скопіювати з телефона на віддалений сервер.

Можливість копіювати інформацію про обличчя на сторонні сервери піднімає тривогу приватності. Адже сьогодні розпізнавання обличчя стає дедалі популярнішим засобом. Наприклад, в Берліні цього літа почали встановлювати систему розпізнавання облич на залізничному вокзалі. Для її роботи не вистачає єдиного – бази даних, в якій кожне обличчя доповнене ім’ям та прізвищем власника.

1 коментар

  1. Ну тепер Берлінська залізниця може не перейматися на рахунок бази данних…

Comments are closed.