Середа, 6 Грудня, 2023

Учителі, батьки та учні виходять на зв’язок

Ще декілька років тому назад основним способом дізнаватися про успішність дитини в школі можна було лише через її щоденник, а отримати «інсайдерську» інформацію – на батьківських зборах після розмови з вчителями. Однак сьогодні батьки та вчителі можуть заощаджувати час та продуктивніше спілкуватися за допомогою інформаційних технологій. Такі рішення дозволяють їм оперативно дізнаватися та виправляти негативні тенденції у навчанні дитини, координуватися з викладачами та разом контролювати школяра. Ось декілька прикладів подібних рішень.

Проект «Нова школа»

Передові технічні рішення в освіті українських школярів сьогодні впроваджуються в Тернопільській області. Там розробили проект «Нова школа», і автори ідеї кажуть, що аналогів в Україні немає.

Загалом «Нова школа» складається з трьох блоків: інформаційного, навчального та соцмережі. Перша частина є своєрідним обличчям навчального закладу і розповідає батькам найважливіше про школу, учнівсько-педагогічний колектив, офіційні новини тощо.

Навчальний блок призначений для школярів і охоплює курси з усіх охоплених зовнішнім незалежним тестуванням (ЗНО) предметів, а також має тести для контролю та веде статистику. Теоретичний курс у вигляді відеоуроків розробляли самі педагоги Тернопільської області. До цього модуля також входять інструменти онлайнового спілкування, дошка оголошень, питання-відповіді, конкурси, рейтинги й електронний журнал.

Чиновники Тернопільської обласної ради представили портал «Нова школа»

Завдяки цьому журналу батьки будуть завжди знати про оцінки своєї дитини, відвідування уроків, які навчальні теми вона пройшла, висловлені зауваження вчителів тощо. При цьому їм навіть не потрібно заходити та аналізувати статистику самостійно: програма автоматично щотижня формує звіт і надсилає його електронною поштою.

Якщо електронного журналу батькам виявиться замало, тоді в пригоді стане третя складова «Нової школи» – її соцмережа. Будь-який учень, учитель чи батьки зможуть зареєструвати в ній власний «кабінет». У ньому вони зможуть спілкуватися, оприлюднювати свої думки, отримувати на них відгуки.

Цей проект почнуть тестувати вже в вересні цього року, для чого виберуть декілька міських та дві районні школи Тернопільщини. А з січня наступного року цей проект планують запровадити в усіх школах області.

Соцмережі для позакласної активності

Ідею зв’язати вчителів, учнів та батьків за допомогою сучасних технологій розвивають не лише українські, а й зарубіжні освітяни. Наприклад, у Великобританії цього навчального року проходитимуть тестові випробування соцмережі PTAsocial. Це спеціально створений сервіс, доступ до якого можна отримати на комп’ютері через браузер або через спеціальну мобільну утиліту та який має допомогти вчителям організовувати різноманітні позакласні події.

Британським учителям легше організовувати позакласну активність школярів завдяки спеціальній соцмережі

За допомогою цієї соцмережі викладачі можуть публікувати завдання та шукати волонтерів для їхнього втілення. Батьки ж при черговому візиті до неї можуть вказати, як саме вони будуть корисні. Повідомлення про відповідь бажаючих волонтерів надійде організаторам події автоматично на електронну пошту. А обговорити його можна на стіні повідомлень. При цьому в профілі учасників система вказує, хто чим зайнятий, і бажаючі можуть запропонувати свою допомогу.

Смартфони для навчання

Ще один спосіб поліпшення координації та комунікації між вчителями, батьками та школярами надають «розумні» мобільні телефони та програми для них. У США в топ найпопулярніших утиліт для Android та iOS напередодні 1 вересня вийшла розробка Remind. Це безплатна програма, яку вже завантажили понад 1 млн учителів та понад 17 млн батьків та школярів. Вона настільки популярна, що в деяких штатах, наприклад, Техасі, Алабамі та Джорджії, нею користуються 40-50% викладачів.

Утиліта Remind об’єднала мільйони вчителів, батьків та школярів

Особливість цієї утиліти в тому, що через неї освітяни можуть легко призначати домашнє завдання, шукати добровольців для допомоги в туристичних мандрівках, розсилати матеріали для навчання та не турбуватися, що школярі будуть забувати паперові копії. Окрім цього, через Remind учителі також мають прямий зв’язок електронною поштою з батьками.

Автори програми кажуть, що вони її розробили для того, щоб батьки могли цікавитися шкільним життям своєї дитини декілька разів на тиждень, а не декілька разів на рік під час батьківських зборів. Вони вважають, що комунікація між батьками та викладачами дозволить обом сторонам краще розуміти дітей та навчати ефективніше.

Ще одним мотивом створити Remind було те, що багато школярів походять з бідних сімей, які не можуть дозволити собі купувати дорогі ПК та швидкісний інтернет. А ось смартфони коштують значно дешевше та споживають відносно небагато мобільного трафіку.

Оскільки Remind користуються десятки мільйонів школярів, розробники потурбувалися про їхню безпеку. Учитель, наприклад, не може розсилати індивідуальні повідомлення, а відправляє лише групові. Це захищає дітей від персонального насилля, про яке не знатимуть інші. Для цього ж утиліта зберігає всі відправлені повідомлення. Персональні мобільні номери телефонів також сховані. Для зв’язку, наприклад, з учителем батьки набирають унікальний код класу.

Платформа класної поведінки

Ще однією популярною утилітою серед зарубіжних освітян є ClassDojo. Це програмне забезпечення, головною метою якого є відстеження класної поведінки дітей та їхня стимуляція до навчання.

Кожен учень має в ClassDojo власний аватар, якому впродовж дня додаються або віднімаються бали. Школярі бачать свої успіхи на загальній рейтинговій дошці, а батьки дізнаються про них через повідомлення від викладачів. Плюс можна прогнозувати рейтинг учня завдяки вбудованому інструменту аналітики та вчасно коригувати міри виховання чи викладання.

Такі аватари отримують діти у ClassDojo

Розробники кажуть, що ця платформа націлена на розвиток креативності, працьовитості та співпраці, а не лише академічну успішність. А завдяки тому, що рейтингова дошка не оновлюється щороку, як це відбувається з її фізичними аналогами, це мотивує учнів навчатися під час всіх шкільних років.

Фото: teachingace.com, remind.com, zz.te.ua

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися