Четвер, 20 Червня, 2024

Вибухівка стане електрогенератором

Електромобілі та гаджети зможуть працювати значно довше, адже на заміну акумуляторам може прийти нове джерело енергії. Його складовими є нанотрубки, вибухівка та лазери, які разом працюють як електрогенератор. Автором ідеї є науковець Майкл Страно з Массачусетського технологічного інституту.

Принцип роботи такої розробки полягає в тому, що нанотрубки покриваються шаром вибухівки, а потім лазер підпалює своїм випромінюванням один кінець. Відбувається хімічна реакція, і вибухівка починає яскраво горіти в нанотрубці. Через замкнений простір енергії вибухова хвиля не може виділитися в простір, тому вона починає рухати перед собою електрони. А упорядочений рух електронів – це і є електричний струм.

Однак незважаючи на те, що вченим вдалося вдосконалити свою технологію від майже миттєвого вибуху до контрольованого горіння, що підняло енергетичну ефективність такої установки в 10 тисяч разів, її поточна ефективність дуже низька і знаходиться на рівні 0,1%. Звичайні електрогенератори мають коефіцієнт корисної дії на рівні 25-60%.

Незважаючи на це, вчені кажуть, що їхня розробка в майбутньому може стати джерелом живлення для автомобілів та гаджетів. Адже в процесі згоряння нанотрубки не витрачаються, і їх можна швидко перезаправляти рідким розчином вибухівки.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися