Вівторок, 25 Червня, 2024

Як вчитися через інтернет

Інтернет допомагає не тільки спілкуватися та розважатися, а й отримувати нові знання. До того ж це не тільки читання статей на Вікіпедії та інших ресурсах, але й справжня освіта, яку можна отримати як у вітчизняних, так і в закордонних вищих навчальних закладах (ВНЗ).

Як це відбувається? Можна вибрати навчальний та курс, оплатити його й отримати доступ до бази навчальних матеріалів на сайті закладу. Студенти формуються у невеличкі групи по 10-20 осіб, за якими закріплюється викладач. Він керує навчальним процесом та стежить за успішністю. Спілкуються вони за допомогою відеоконференцій, електронної пошти, внутрішніх форумів та чатів. Іспити також проводяться онлайн. Найчастіше це звичайні тести, але можуть бути й усні екзамени, які приймаються через той же Skype.

Дипломи онлайн

Загалом способи освіти через інтернет можна поділити на три категорії – це повноцінна програма, що дозволяє отримати диплом про вищу освіту, курси з конкретних предметів та спеціальностей, а також перегляд лекцій.

Розпочнемо з першого типу. Повноцінний диплом про вищу освіту через інтернет отримати досить складно. Зазвичай ця освіта буде вже другою, тому що виші, які працюють за такою схемою, вимагають від студентів значного рівня знань у вибраному предметі. Також різноманітні ВНЗ пропонують різні підходи до навчання. Як правило, там необхідно періодично відвідувати заклад, що робить таке навчання за кордоном проблематичним.

Але є й багато вишів, що дозволяють отримувати освіту, не виходячи з дому. Переваг тут чимало. Це і значно нижча вартість послуг (проте у закордонних ВНЗ вона все одно буде суттєвою), і економія на проживанні в іншій країні та пов’язаних з цим витратах, і можливість навчатися у зручний для себе час, а не підпорядковуватися університетському розкладу, і ще багато чого.

Якщо брати закордонні навчальні заклади, то такі послуги, наприклад, пропонує Лондонська школа бізнесу та фінансів. Там є програма Global МВА Online, що дозволяє отримати такий же диплом МВА, що і звичайні студенти закладу. Навчання, залежно від вибраної програми, триває від одного до двох років.

Ще один британський ВНЗ, що спеціалізується на дистанційному навчанні, називається Open University.  За два роки тут можна отримати європейський диплом про вищу освіту з вибраної спеціальності і навчитися новому в провідних британських професорів.

Також дипломи можна спробувати отримати в Іспанії, де нараховується близько 300 магістерських онлайн-програм, Німеччині (13 програм), Швейцарії (5 програм) та інших країнах.

Онлайн-курси

Тоді як отримувати другу або третю вищу освіту довго та дорого, онлайн-курси позбавлені як мінімум першого недоліку, а зазвичай і другого. Їх також пропонує величезна кількість західних університетів, інститутів та коледжів. Тривають вони не так довго – від кількох тижнів до року. Після їхнього закінчення слухачі на додачу до отриманих знань отримують відповідний сертифікат. Цей документ, як і диплом про другу вищу, стане в пригоді при пошуку роботи – сьогодні багато компаній віддає перевагу спеціалістам, що вчилися на заході, нехай і просто на курсах. До того ж подібна форма навчання є у вишів зі світовим ім’ям. Це і Оксфорд, і Стенфорд, і Гарвард, і Університет Каліфорнії в Берклі, і багато інших. А щоб знайти їх, можна скористатись спеціальними ресурсами-агрегаторами.

Наприклад, сайт Coursera показує найпопулярніші програми з десятків вишів світу. Для деяких з курсів навіть є українські субтитри. А по базі ресурсу є зручний пошук та система фільтрації.

Схожий на нього і сайт CourseTalk. Там, окрім зручної системи пошуку, є багато детальної інформації щодо програм, із вартістю та строками проведення включно.

Перевага онлайн-курсів також полягає в тому, що навіть з конкретного предмета можна вивчати лише потрібне або найкорисніше. Для прикладу: веб-програміст хоче дізнатися особливості верстки таблиць в HTML5. Для цього йому не потрібен повний курс, а лише один-два уроки. Тож він може знайти їх і, витративши мінімум часу, дізнатись нову інформацію від професіоналів. Цей підхід стосується майже всіх дисциплін. Шукати такі матеріали можна на тих самих ресурсах-агрегаторах. Але є такі сайти, які цілком присвячені саме безоплатним курсам та лекціям. Це, наприклад, платформа TED.com, де є багато відеолекцій та уроків із великої кількості дисциплін від відомих спеціалістів у своїх галузях. Деякі з цих роликів мають російські субтитри, тож погане знання англійської не стане на заваді перегляду.

Також за подібною схемою працюють у Массачусетському технологічному інституті. Там є платформа OpenCourseWare де опубліковано більше 2 тис. навчальних матеріалів . Звісно, що бібліотека проекту постійно поповнюється.

А на YouTube є спеціальний канал «Освіта», де зібрано масу роликів. Цей канал збирає відео, що викладають на своїх сторінках YouTube як навчальні заклади, так і окремі спеціалісти найрізноманітніших галузей.

Що є в Україні

У нашій державі отримати вищу освіту цілковито через інтернет неможливо, лише частково. Це називається дистанційне навчання, його пропонують багато вітчизняних вишів. Таким чином дійсно можна засвоювати матеріал та спілкуватись з викладачами через інтернет, а на екзамени та захист кваліфікаційних робіт треба приходити особисто. Але з цими проектами поки не все гаразд. Деякі виші про це лише говорять, на практиці ж дистанційне навчання у них не працює. Але є й такі, у яких все добре. Наприклад, Хмельницький національний університет дає можливість студентам отримати диплом державного зразка без відвідування закладу. Студенти повинні з’являтися лише на екзамени та захист, а лекції та завдання там можна дивитись та виконувати через інтернет.

Онлайн-курси теж пропонуються. Наприклад, у КНУ ім. Тараса Шевченка працює програма Університет онлайн. В її рамках минулої осені пройшов перший онлайн-курс, який зібрав багато позитивних відгуків. Проте про нові курси там нічого не відомо. А в Київському політехнічному є Центр електронної освіти та пілотний проект онлайн-курсів з інформаційних та телекомунікаційних дисциплін.

Загалом же в українських вишах навчання через інтернет ще не набуло популярності, тож нам доводиться шукати подібні можливості за кордоном.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися