Середа, 22 Травня, 2024

Відео на Android: можна більше 4 ГБ, але не перевищувати 10 ГБ

З виходом Android 11 смартфони на цій платформі позбулися старого обмеження на зйомку відео. Воно з’явилося через те, що у Google назвали картки пам’яті надто складними для користувачів (хоча, швидше за все, справа в бажанні більшого прибутку). Тому з виходом смартфона Google Nexus 5, максимальна комплектація якого має лише 32 ГБ вбудованої пам’яті, знімати відео одним роликом можна лише якщо файл не перевищить 4 ГБ. Хоча у Android 11 це обмеження було знято, але в ній виявилося інше обмеження на максимальний розмір відеофайлу.

Стандартний додаток Google Camera в смартфонах Google Pixel отримав ліміт на запис відео у 10 ГБ. Це приблизно 33 хвилини контенту з роздільною здатністю 4K@30fps.

Сторонні камери поводять у Android по різному. Так Open Camera на Android 10 ділить файли по 4 ГБ, а на Android 11 дозволяє записати кілька десятків гігабайтів. А ось Filmic Pro продовжує ділити файли по 4 ГБ. Тобто сама ОС може бути не винною, що не вдається записати довге відео одним роликом.

Залишається незрозумілим обмеження саме в 10 ГБ з точки зору сучасного апаратного обладнання, накопичувачів даних, операційних та файлових систем. Будь-яка файлова система, що підтримує файли більше 4 ГБ легко оброблює файли 10, 15, 20 та більше гігабайтів.

Картки пам’яті ємністю 64, 128 та більше гігабайтів відносно доступні і коштують від $10. Вбудована пам’ять навіть бюджетних смартфонів сьогодні часто складає 64-128 ГБ.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися