«Хакнута» кавоварка вимагала гроші за приготування кави, інакше бризкала кип’ятком

зробив це, щоб довести, що це було насправді і може статися з будь-якими іншими IOT-пристроями, - написав дослідник

Програміст зламав «розумну» кавоварку, змусивши її видобувати криптовалюту. Однак потужності процесора з частотою 8 МГц були мізерними для цієї задачі і чоловік придумав ефективніший спосіб «заробітку». Він змусив прилад вимагати гроші від користувачів за нормальне приготування кави.

Своїм експериментом спеціаліст компанії Avast Мартін Хрон хотів привернути увагу громадськості до проблем безпеки пристроїв інтернету речей.

«Хакнута» кавоварка показувала на своєму екрані емодзі з рогами, що символізує риса, а також посилання, по якому треба було оплатити нормальну роботу пристрою. Щоб користувач охочіше віддавав свої гроші Хрон змусив машину бризкатися окропом і видавати різні звуки.

Дослідник каже, що домогтися успіху вдалося завдяки кільком особливостям. Обрана кавоварка бренду Smarter поводилася як точка доступу Wi-Fi із незахищеним з’єднанням з додатком на смартфоні. Додаток, у свою чергу, містив копію прошивки девайсу, що дозволило додатково розібратися в принципах роботи гаджета.

«Я зробив це, щоб довести, що це було насправді і може статися з будь-якими іншими IOT-пристроями, – написав дослідник. – Це хороший приклад проблеми «з коробки». Зазвичай виробники навіть не думають про це».

До пристроїв інтернету речей відносяться як споживчі пристрої (годинники, колонки, лампочки), так і об’єкти інфраструктури (лічильники, датчики, двигуни).

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я