За 6-8 тижнів на iPhone перестануть працювати сотні тисяч додатків

За попередніми підрахунками, нова версія iOS 11 знищить близько 187 тисяч додатків – це приблизно 8% від загальної кількості в App Store

Експерти попереджають, що на власників продукції Apple чекає «апокаліпсис додатків». За 6-8 тижнів, з виходом нової версії операційної системи iOS під номером 11, на мобільних гаджетах перестануть працювати сотні тисяч додатків. Це торкнеться майже кожного власника iPhone та iPad, які оновляться до iOS 11.

додатків

За попередніми підрахунками, нова версія iOS 11 знищить близько 187 тисяч додатків – це приблизно 8% від загальної кількості в App Store. Постраждають усі програми, які тривалий час не оновлювалися та залишаються 32-бітними. Операційна система iOS 11 буде підтримувати виключно 64-бітні додатки. Запустити на ній 32-бітну утиліту буде неможливо.

Apple почала натякати на зміну розрядності своїх програм кілька років тому. Саме тоді iOS вперше почала підтримувати 64-бітне програмне забезпечення. Спершу Apple заохочувала розробників переписувати свої утиліти з підтримкою 64 біт. Але також можна було запускати 32-бітні програми. Згодом компанія почала попереджати, що відмовляється від застарілого режиму.

Смартфони та планшети Apple вже почали попереджати своїх власників про майбутню несумісність. Під час запуску застарілої програми на екрані виводиться повідомлення «Ця утиліта не працюватиме з iOS11».

Переробка програми з 32-бітного на 64-бітний код вимагає різної складності. В одних випадках це година-дві роботи над кодом, в інших – майже повне переписування. Це особливо стосується старих додатків, які тривалий час не оновлювалися. Розробники таких можуть взагалі вирішити, що не варто витрачати зусилля на апдейт.

Від переходу на 64 біти особливо постраждають ігри. Але він також торкнеться багатьох крихітних утиліт, які не оновлювалися, бо й так працюють ідеально і в них немає чого оновлювати.

Деякі розробники вже працюють над тим, щоб оновити свої програми. Один з таких – ірландський програміст Стівен Троутон-Сміт, який випустив десятки утиліт і який хвилюється, що може не встигнути оновити їх до iOS 11.

«Втрата даних є реальною проблемою, і виглядає так, що Apple не думала про це, – говорить програміст. – Користувачі оновляться до iOS 11 та не зможуть відкрити встановлені програми та ігри, в яких могли бути важливі дані. Можливості повернутися до iOS 10 не буде».

Програміст вважає, що Apple хоче через можливі складності для користувачів примусити розробників оновити свої утиліти. Але багато з таких програм уже не мають авторів – розорилися, не існують, не можуть дозволити випустити оновлення.

«Особисто я намагаюся оновити якомога більше своїх програм до 64 біт, – каже програміст. – Я почав процес рік тому, але лише модифікував дві найменші утиліти. Мої більші програми перенести на нову платформу буде значно складніше».

Користувачі старих девайсів Apple, починаючи з iPhone 5 та раніше, «апокаліпсис додатків» також помітять, але в іншій формі. Для них зникнуть не старі, а нові програми. Адже їхні апарати не отримають оновлення до iOS11. Для них магазин App Store та програми працюватимуть, як раніше, за винятком того, що нові розробки вже не будуть доступні.

Побачити, скільки програм зникне саме на вашому телефоні чи планшеті після переходу на iOS 11, можна в налаштуваннях. Зайдіть у розділ «Загальні», перейдіть в «Інформацію» та відкрийте «Додатки». Усі несумісні з 64-бітним режимом програми матимуть відповідну позначку.

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.