Середа, 29 Травня, 2024

Військові США хочуть промивати мізки, щоб сон був кращим

Стало відомо, що науковці армії США працюють над девайсом, який має поліпшити промивання мізків. Але це добре, оскільки з ним сон та його властивості з відновлення мозку стануть ефективнішими.

Проєкт знаходиться в таємниці і його лише називають “спальна шапочка”. Девайс повинен оптимізувати потік спинномозкової рідини, яка очищає відходи, що циркулюють в нашому мозку під час сну.

У перший рік своєї роботи дослідницька група, що складається з нейроінженерів Університету Райса у співпраці з Інститутом біологічних наук і біоінженерії та лікарів госпіталя Х’юстона і медичного коледжу Бейлора, отримала грант у розмірі 2,8 мільйона доларів.

Отримані гроші мають допомогти розробити технологію вимірювання та модуляції потоку спинномозкової рідини під час видалення відходів. Все це без зміни навичок або активності мозку.

Обладнання повинно бути легким та мобільним, тому дослідники вибрали легку шапочку. “Оскільки магнітно-резонансний томограф нелегко транспортувати, міністерство оборони запитало, чи можемо ми розробити невелику портативну шапочку, яка може вимірювати і модулювати стан мозку бійців під час сну, щоб підвищити їх продуктивність”, – пояснив Пол Черукурі, виконавчий директор Інституту біологічних наук і біоінженерії.

Протягом багатьох років втома солдатів була ключовою проблемою. Під час Другої світової війни використовувалися деякі препарати, щоб допомогти солдатам не спати, такі як бензедрин і первітин.

На наступному етапі дослідники планують проаналізувати роботу глімфатичної системи, яка перекачує спинномозкову рідину під час сну. Існування цієї системи описали лише в 2012 році. Також розробники планують дослідити методи ультразвукової чи електромагнітної стимуляції мозку.

Отримані дані наступним кроком проаналізує штучний інтелект, розроблений в університеті Райса. Зрештою, дослідники сподіваються отримати картину того, як мозок очищається в режимі реального часу.

Дослідники сподіваються отримати попередні результати своєї роботи протягом року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися