Виробники смартфонів на Android зацікавилися вбудованими в екран датчиками відбитків

За даними джерел з індустрії вартість одного блоку для тривимірного розпізнавання обличчя (така технологія реалізована в останньому iPhone), складає $60

Вендори апаратів на Android квапляться вбудувати сканери відбитків пальців у свої девайси з екранами 18:9. Альтернативну технологію тривимірного розпізнавання обличчя вони поки що ставлять на паузу, оскільки вона виявилася занадто дорогою, стверджують джерела видання Digitimes.

Одним з таких телефонів буде Huawei Mate 11 – флагман компанії, який випустять у другій половині 2018 року. Він отримає ультразвуковий датчик відбитків від Qualcomm. Нова функція має підштовхнути продажі апаратів Huawei після запуску Mate 11 в продаж у третьому або четвертому кварталі цього року.

Qualcomm заключила партнерство з тайванською компанією GIS та китайською фірмою O-film Tech. Обидві спеціалізуються на сенсорних екранах, і вони допоможуть вбудувати ультразвуковий сканер відбитків в дисплей. Ця технологія має стати популярною серед китайських та інших азіатських виробників смартфонів у 2019 році.

Датчики відбитків від Qualcomm втричі дорожче порівняно з пропозиціями конкурентів. Однак при цьому вони мають лише 0,44 мм товщини та працюють крізь захисне скло товшиною 800 мікрон. Конкурентні рішення на основі ємнісної технології починають збоїти коли товщина скла перевищує 300 мікрон. Окрім цього рішення від Qualcomm може працювати в умовах вологи та забруднення, чого не скажеш про традиційні датчики відбитків, доступні в існуючих смартфонах.

За даними джерел з індустрії вартість одного блоку для тривимірного розпізнавання обличчя (така технологія реалізована в останньому iPhone), складає $60. Така висока вартість пояснюється складністю в розробці програмного та апаратного забезпечення, а також інтеграцію цього рішення в систему.

Від впровадження технології розпізнавання облич виробників мобільників на Android також стримує можливе порушення патентів розробленими ними 3D-сенсорами. Це актуально для міжнародного ринку, але аналітики припускають, що на домашньому ринку Китаю гаджети з подібною технологією можуть стати досить масовими.