Огляд зовнішнього SSD-накопичувача Silicon Power Bolt B80

Silicon Power Bolt B80 - зовнiшний SSD в металевому захищеному корпусi з пристойними швидкостями.

На відміну від внутрішніх твердотільних носіїв, які зовні схожі між собою як дві краплі води, зовнішні SSD – це як мінімум індивідуальний дизайн. Чи здатна привернути увагу зовнішність Silicon Power Bolt B80, а крім того, що «всередині» цього диска і які швидкості запису/читання даних отримає користувач?

Комплект поставки та упаковка

Комплектація Silicon Power Bolt B80 – це сам накопичувач, а ще кабель USB/USB Type-C.

Обидва вони на пропіленових ущільнювачах поміщені в невелику картонну коробку білого кольору. Дизайн останньої я б назвав досить стриманим. Крім того, на стінках чимало різної інформації, як про особливості продукту, так і про самого виробника.

Технічні характеристики

• Товщина носія – 11,9 мм
• Діаметр – 75 мм
• Вага – 53 г
• Інтерфейс – USB 3.1 Gen 2
• Стандарти захисту корпусу – MIL-STD-810G і IP68
• Швидкості запису – до 450 Мбайт / с
читання – до 500 Мбайт / с
• Сумісність з операційними системами – Windows, macOS і Linux, Android і iOS

Матеріали та якість збірки корпусу

Корпус Silicon Power Bolt B80 зібраний з металу, причому зверху і на «боковушках» цілісний шматок матеріалу, а пластина знизу прикріплена до основної частини на шурупах. Таким чином, говорити про будь-який люфт або скрип матеріалів не доводиться – нічого подібного тут немає.

Крім металу знизу також невелике гумове кільце, яке «допомагає» носію стійкіше триматися чи не на будь-якій горизонтальній поверхні.

Незважаючи на те, що SSD-накопичувачі вже спочатку захищені від вібрацій і струсів, виробник у випадку із Silicon Power Bolt B80 вирішив зробити конструкцію ще міцнішою. У результаті корпус отримав захист за стандартами MIL-STD-810G і IP68, тобто йому не страшні падіння з висоти до 1,22 метра і потрапляння всередину пилу, вологи і навіть води.

Дизайн

За родом своєї діяльності я час від часу знайомлюся серед іншого із зовнішніми SSD, і повинен сказати, що ще жодного разу не зустрічав ці диски із запозиченим дизайном – зовні всi вони абсолютно різні. Bolt B80 привернув увагу тонким (11,9 мм) металевим корпусом, у круглому формфакторі, що як для зовнішнього SSD незвично і, до речі, дуже зручно, особливо при транспортуванні. Зовсім не обтяжує вага – 75 грамів. Ну і, крім усього іншого, на мій погляд, металевий корпус Bolt B80 добре виглядає в поєднанні з ноутбуком.

Функціональні елементи

Цiкаво в Bolt B80 розташований світлодіод. Зізнатися чесно – при першому побіжному огляді носія спочатку я чомусь прийняв петлю кріплення шнурка за світлодіод – дуже на те схоже. Однак, підключивши диск до ПК, зрозумів, що помилявся – світлодіод на верхній частині корпусу. Якщо SSD не підключений, ви можете побачити тут крихітну цятку. Тут же по центру реалізовано логотип бренду.

По периметру нижньої частини видно головки шурупiв, котрими зафіксована нижня панель з основним корпусом. Крім того, тут уже згадане гумове кільце плюс кілька рядків технічних даних: мітка обсягу, маркування тощо.

USB-порт, а також петля кріплення шнурка винесені на «боковушку».

Оснащення і підтримувані функції

Виробник не вказує на тип використовуваної пам’яті, але смію припустити, що мова йде про популярнi нині чiпи 3D NAND TLC.

Відносно підтримуваних носієм функцій і технологій, утиліта CrystalDiskInfo «підказала», що «на борту» передбачені S.M.A.R.T., NCQ і TRIM. Про те, що вони означають, я розповідав тут.

За замовчуванням виробником носій відформатований у файловій системі FAT32, а тому рекомендую звернути увагу на цей «нюанс» ще перед початком використання накопичувача – можливо, є резон виконати переформатування.

Тестовий стенд

Для тестування швидкостей запису/читання Silicon Power Bolt B80 я вибрав ПК, який працює під управлінням Windows 10 і має таке «залізо під капотом»:

Тестування швидкостей

На практиці показники запису виявилася навіть більше задекларованих офіційно.
Вийти на офіційні цифри на читання мені також фактично вдалося.

Замість висновків

Новинка тільки починає з’являтися в українських інтернет-магазинах, і вартість її трохи вище конкурентів. З іншого боку, компактний, швидкісний носій такого незвичайного формату в металевому захищеному корпусі виявиться непоганим вибором для користувачів, які цінують стильні аксесуари, хорошу швидкість і захищеність інформації від пошкодження з боку зовнішніх джерел.

Прямих конкурентів у цьому сегменті, які б володіли захищеними корпусами, я поки не зустрічав. Якщо ж відкинути цю, скажімо так, особливість носія, альтернативні пропозиції є і у того ж Transcend (про один такий я розповідав тут), у SanDisk, та й у багатьох інших виробників.

Орієнтовна вартість: 2700 гривень

Продукт надано MTI – постачальником рішень Silicon Power в Україні