Віртуальні асистенти досягли піку своєї «розумності» і «тупішають»

Серед учасників були Alexa, Echo Show, Cortana, Google Assistant на Google Home, Google Assistant на Google Home Hub, Google Assistant на смартфоні та, Siri

Штучний інтелект, який сьогодні впроваджують майже в кожен чайник, досяг піку своєї інтелектуальності. За даними Perficientdigital, якість роботи віртуальних асистентів – Google Assistant, Alexa, Cortana, Siri – не лише досягла максимуму, а й почала дещо знижуватися.

Найпопулярніший тип задач, які виконують цифрові асистенти, згідно дослідження Micorosoft, – відповіді на короткі однозначні питання, наприклад, конвертація величин, розклад кіонсеансів, погода на завтра тощо. Задавати складні питання з розгорнутою відповіддю асистентам не має сенсу – вони не видають чогось корисного.

Аналітики компанії Perficientdigital у звіті Digital Personal Assistants показали точність роботи семи популярних цифрових асистентів, задавши їм 4 999 питань. Серед учасників були Alexa, Echo Show, Cortana, Google Assistant на Google Home, Google Assistant на Google Home Hub, Google Assistant на смартфоні та, Siri.

За результатами найкращим виявився Google Assistant на смартфоні – він надає найповніші та точні відповіді серед конкурентів. Cortana змогла відповісти на найбільшу кількість питань. А найбільшу кількість невірних відповідей дала Siri. Перед нею йде Echo Show.

Загалом рейтинг заданих питань (червоним) та правильних відповідей (сірий) виглядає так:

Зміни за останні три роки ефективності у пошуку правильних відповідей на питання виглядає наступним чином:

Рівень неправильних відповідей за три роки виглядає так:

Найбільш жартівливими віртуальними асистентами виявилися Alexa та Siri: