Віртуальний шопінг: як інтернет стає гігантським магазином

За прогнозами аналітичної агенції eMarketer, світовий ринок до 2020 року злетить до $4,058 трильйона. Ця сума буде трохи менше 15% від усіх зроблених того року купівель.

Узяти смартфон в руки – і перед очима опиняться полиці товарів у найбільших гіпермаркетах світу. Клацнути кнопку – і у власності опиняться всі речі, яких хотілося. Саме так можна описати головну тенденцію сучасної торгівлі – шопінг стає віртуальним.

За прогнозами аналітичної агенції eMarketer, світовий ринок до 2020 року злетить до $4,058 трильйона. Ця сума буде трохи менше 15% від усіх зроблених того року купівель. І в грошах це буде майже вдвічі більше, ніж цьогорічні $2,35 трлн.

Сьогодні у світі нараховується близько 3,6 млрд інтернет-користувачів, і майже 40% з них купували щось онлайн. Свої купівлі вони робили через ПК, смартфони, планшети та інші гаджети. Ця цифра продовжить зростати, особливо якщо інтернет-магазини збережуть головний мотиватор – безплатну доставку. Саме ця опція підштовхує до купівлі 9 з 10 користувачів.

Рекорди інтернет-торгівлі

Популярність онлайнової торгівлі зробила найбільші інтернет-майданчики світу справжніми мегакорпораціями. Фактично світ поділений між двома онлайновими торговими корпораціями. Західну частину захопив Amazon, а східну – Alibaba.

Найбільший віртуальний магазин Amazon.com є 10-м за популярністю сайтом в інтернеті. Колись з ним трапився 49-хвилинний збій, через що компанія втратила продажів на $5,7 млн.

Магазин Amazon, який ще у 2002 році був збитковим, сьогодні став суперником найбільших технологічних корпорацій світу. Google офіційно визнав, що Amazon є його найбільшим конкурентом у пошуковій рекламі. Також без дозволу Amazon клієнти Apple купували б товари значно довше – магазин володіє патентом на купівлю в один клік, який саме ліцензувала «яблучна» фірма. А ще на цьому майданчику закуповується ЦРУ – воно з 2013 року є клієнтом Amazon Web Services.

Купівлі на Amazon сьогодні опрацьовують понад 117 тисяч робітників у всьому світі – це більше, ніж вся галузь морського та річного флоту в Україні. Але влітку стало відомо, що наявна кількість робітників перевантажена – компанія до 2018 року залучить ще майже 100 тис. персоналу. У цьому магазині також працює одна з найбільших груп роботів – 15 тисяч.

У східній частині світу править онлайнова торгова корпорація Alibaba. До неї входять всі найбільші східні майданчики та інтернет-сервіси: Taobao, Tmall, Alipay, Juhuasuan, AliExpress, Alibaba.com, 1688.com, eTao, Aliyun, China Yahoo!, Cainiao, Chinavision, Alimama, SM.cn, Weibo, Youku Tudo, Shoprunner та інші.

Сьогодні Alibaba займає 81% онлайнової торгівлі в Китаї – найбільшому у світі ринку електронної комерції. До 2020 року цей регіон стане більшим, ніж Японія, Франція та Німеччина разом. Однак уже наступного року Alibaba також може стати найбільшим місцем інтернет-торгівлі у світі. Адже компанія зростає зі швидкістю приблизно 120% на рік.

Засновник Alibaba вважає, що потужність його холдингу достатня, щоб до 2020 року створити 100 млн нових робочих місць. Ресурси на це в неї є – у 2016 році компанія показала рекордну виручку у $463 млрд. Подібні цифри також дозволили Alibaba стати до 2028 року основним спонсором трьох олімпійських ігор.

Інтернет-торгівля в Україні

В Україні інтернет-торгівля хоча і показує темпи зростання у 27% щороку, але в абсолютних цифрах дещо відстає від глобальних масштабів. За оцінками «Кредитпромбанку», 2017 року обсяг електронної комерції в нашій державі склав $5,65 млрд доларів. Товари онлайн купували 4,5% жителів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я