Віртуальний Bluetooth-вірус для смартфонів може допомогти дослідити розповсюдження COVID-19

Safe Blues передає від одного користувача іншому токени, які поширюються по Bluetooth у стилі біологічних вірусів.

Науковці з Університету Окленда вважають, що можна отримати більш детальну модель розповсюдження COVID-19, якщо симулювати вірус за допомогою смартфонів. Вони створили додаток Safe Blues, який являє собою віртуальний Bluetooth-вірус для смартфонів Android. На їхню думку, розповсюдження цього віртуального вірусу моделює розповсюдження реальних хвороб. Цей метод дозволяє прибрати відставання в часі, яке притаманне традиційним методам епідеміологічного моніторингу.

Учасники встановлюють на свої смартфони додаток Safe Blues. Після цього вони просто живуть своїм життям. А додаток реєструє передачу віртуального віруса, якщо виконуються певні умови, наприклад, відстань між смартфонами менша за безпечну. Ця програма працює за схожим принципом, який використовують додатки моніторингу Covid-19, запущені в ряді країн.

Safe Blues передає від одного користувача іншому токени, які поширюються по Bluetooth у стилі біологічних вірусів.

«Під час пандемії, такій як COVID-19, дані завжди відстають і не об’єктивні, оскільки час між зараженням та визначенням зараження може становити тиждень чи більше, – йдеться на офіційному сайті додатка. – Відповідно, може бути затримка в часі до кількох тижнів до запровадження регуляторного тиску на заражену особу. Існує нагальна потреба в інформації в реальному часі. Safe Blues заповнює цю потребу».

Зібрані додатком дані планується порівняти з наявною епідеміологічною інформацією. Також планується використати технології машинного навчання для розробки більш точних моделей розповсюдження епідемії.