П’ятниця, 21 Червня, 2024

3G спонукає українців платити в інтернеті

Українці стали активніше користуватися віддаленим банкінгом і платити в Мережі в міру впровадження в країні швидкісного інтернету. За різними оцінками, активне просування нових сервісів і розвиток інтернет-торгівлі на розширенні 3G дозволить за підсумками 2015 року збільшити кількість і обсяг операцій у межах віддаленого банкінгу на 20-25%, пише UBR.

«Якщо минулого року користувачі інтернет-банкінгу здійснювали в середньому 180 тис. операцій на місяць, то в цьому – уже більше 200 тис. Завдяки як проникненню сервісу, так і появі технології 3G, завдяки якій зараз активізується інтернет-торгівля», – повідомив начальник відділу інтернет-технологій ПУМБ Володимир Гугуєв.

Підтверджують тенденцію і в інших фінустановах. «За минулий рік у системі Приват24 було виконано 155,1 млн транзакцій, і ми вийшли на обсяг 59,73 млрд грн. А на 1 серпня 2015-го – 98,5 млн операцій на суму 70,5 млрд грн. До кінця цього року плануємо вийти на 190 млн транзакцій і показати обіг у 130 млрд грн. Географія сервісу трохи звузилася через продаж банку в Росії, але зараз намагаємося розширюватися в Європі», – розповів заступник голови правління Приватбанку Олександр Вітязь.

Традиційно системами інтернет-банкінгу користуються для оплати рахунків (послуг ЖЕКів, «Київенерго», операторів кабельного телебачення тощо), а також для поповнення рахунків мобільного зв’язку. Однак справжній прорив у віддалених платежах намітився після того, як банки дозволили людям перекидати гроші між рахунками один одного. «Послуга допомагає вирішити багато щоденних ситуацій: поповнити картку члена сім’ї, відправити комусь допомогу та й просто розділити рахунок за обід або вечерю», – зауважив начальник управління інтернет-банкінгу Platinum Bank Олександр Овчарук.

Спочатку людям давали можливість ганяти гроші в межах своїх банків, але із часом розширили можливості до всіх фінустанов. «У нас, наприклад, у 2015-му одразу вдвічі зросла кількість переказів коштів з картки на картку. Пов’язуємо це зі спрощенням сервісу – тепер переказ можна здійснити не тільки з картки ПУМБ, але і з картки будь-якого банку. До того ж для проведення операції не потрібно вводити пароль, діалогове вікно для операції знаходиться на головній сторінці нашого інтернет-банкінгу», – пояснив Володимир Гугуєв.

Безпека понад усе

У міру зростання інтересу людей до платежів на них звертають більше уваги і хакери, які не залишають спроб зламати банкінги. Фінансисти цього не приховують. «Ламають щодня і будуть ламати. Головна порада користувачам – не передавати свої дані нікому, решту захисту забезпечуємо ми», – підкреслив Олександр Вітязь і запевнив, що технічних збоїв у системах інтернет-банкінгу стає все менше. «Більше планових робіт», – уточнив він.

Банки збільшують витрати на нові системи безпеки і моніторинг поточних операцій і обіцяють не скорочувати цю статтю витрат, незважаючи на економію і кризу. При цьому користувачів закликають бути обережними.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися