Середа, 28 Лютого, 2024

Порти USB-C у iPhone будуть не однаковими

Apple уже офіційно підтвердила, що її змусили перевести iPhone з порту Lightning на порт USBC. Але у дешевших моделях встановлять порт з більш обмеженими можливостями, якщо порівнювати з дорожчими моделями в лінійці. Один тип використовуватиметься на iPhone та iPhone Plus, інший – на версіях з приставкою Pro.

За словами аналітика Мін-Чі Куо, Apple напевно позбудеться роз’єму Lightning на своєму iPhone 15 і нарешті перейде на USB-C. Що цікаво, Куо повідомляє, що наступного року Apple використовуватиме два різних порти USB-C на своїх iPhone. Повідомляється, що iPhone 15 і iPhone 15 Plus матимуть стандартний порт USB-C зі швидкістю дротової передачі, яка буде на рівні з поточним роз’ємом Lightning. iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max матимуть значно вищу швидкість передачі даних, а Куо заявив, що телефони підтримуватимуть щонайменше USB 3.2 або Thunderbolt 3.

Це досить гарна новина, враховуючи, що користувачі протягом досить тривалого часу скаржилися на швидкість передачі даних на iPhone, яка знаходиться на рівні USB 2.0.

Роз’єм Apple Lightning спочатку дебютував у 2012 році, замінивши 30-контактний роз’єм док-станції, який став популярним завдяки продуктам Apple iPod. Роз’єм Lightning був компактним і, що найголовніше, його можна було вставити в порт зарядки в будь-якому напрямку. На той час це було досить важливо, враховуючи, що інші телефони використовували microUSB, а USB-C не почне з’являтися в телефонах до 2015 року.

Через десять років після запуску роз’єму Lightning, хоча більшість продуктів перейшли на використання USB-C, Apple продовжувала заробляти на Lightning, незважаючи на його недоліки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися