Субота, 9 Грудня, 2023

Внутрішні органи вийдуть на зв’язок

Стеження за фізіологічними показниками необхідне для наукових досліджень, точної діагностики захворювань і спостереження за станом здоров’я пацієнта. Одним з ефективних способів збору відповідних даних є вимірювання електричних та інших параметрів за допомогою датчиків. І якщо з кріпленням датчиків на поверхні тіла все просто, то прикріпити електрод до поверхні внутрішнього органу досить складно. Принаймні, так було до розробки японських дослідників, про яку розказано в публікаціях японського агентства з науки і технології JST та видання Nature Communications.

Приклад кріплення залізної монетки до шкіри за допомогою нового клею, який розробили японські науковці

Кріпити датчики на вологі, м’які та змінної форми тканини та органи мають за допомогою спеціального гелю на основі полівінілового спирту. Він володіє декількома характеристиками, з еластичністю включно, які необхідні для забезпечення надійного контакту датчиків з живою тканиною протягом щонайменше декількох годин.

Поки що вчені проводять тестові випробування на тваринах, але експерименти вже підтвердили життєздатність ідеї. Науковці сподіваються, що з часом розробка знайде застосування в медичних приладах і протезах.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися