Водії Uber навчилися підвищувати ціни поїздок, обдурюючи алгоритм

поведінка водіїв є спробою показати своє невдоволення політикою Uber щодо свого персоналу

Сервіс Uber, попри заяви про високий заробіток водіїв, насправді їх нещадно експлуатує. Підтвердженням тому є безліч протестів, в яких водії скандують гасла типу «Ми люди, а не інструменти Uber!». Тому у відповідь на таке ставлення водії також почали хитрувати. Нещодавно розкрилася одна з їхніх схем обдурення алгоритму Uber з формування ціни замовлення, щоб заробляти більше грошей.

Uber

Про новий спосіб розповіли дослідники з Уорікського університету. За їхніми даними, щоб обдурити алгоритм, водії одночасно виходять з програми, через яку до них надходять замовлення. Система Uber помічає, що кількість доступних машин зменшилася, а в алгоритм закладено при високому попиті підвищувати ціну поїздки. Дочекавшись збільшувального коефіцієнта, водії знову входять у додаток і приймають замовлення. Цей коефіцієнт може підняти вартість поїздки у кілька разів.

Дослідники виявили цю методику, взявши інтерв’ю у таксистів з Лондона і Нью-Йорка, а також вивчивши форуми, на яких вони спілкуються. Автор одного з коментарів на форумі писав: «Хлопці, залишайтеся поза своїм акаунтом до тих пір, поки ціна не злетить. Мало машин і високий попит = подорожчання».

Наскільки саме змінюється ціна при використанні такого способу, невідомо. При цьому на форумі обговорювали, що менеджери сервісу, напевно, знають про ці маніпуляції, адже водії здійснюють їх регулярно.

Представники Uber заявили, що ця методика неприпустима і не використовується масово. «У нас є ряд технічних заходів, які захищають від такого», — відзначили в компанії.

Дослідники кажуть, що поведінка водіїв є спробою показати своє невдоволення політикою Uber щодо свого персоналу. Вона також викриває етично спірну природу алгоритму формування ціни. «Водії розробили практику відновлення контролю, навіть обіграли систему, – каже один з дослідників доктор Марейку Мольманн. – Це показує, що алгоритмічне управління, яке використовує Uber, може бути не лише етично спірним, але може шкодити самій компанії».

До речі, вчені з Північносхідного Університету показали, що не лише водії можуть маніпулювати цінами сервісу. Пасажири також можуть отримати різну вартість поїздки, почекавши п’ять хвилин або перейшовши на інший бік дороги.

1 коментар

Comments are closed.