Неділя, 26 Травня, 2024

Вологу в повітрі навколо зробили безкінечною батарейкою

У Массачусетському університеті Амгерста створили метод успішного збору електроенергії з вологості повітря. Вони кажуть, що цю технологію можна розширити та застосувати широко. Це відкриває цікаві можливості, адже у повітрі завжди присутня певна частка вологи, що робить таке джерело невичерпним.

«Це дуже захоплююче, — сказав провідний автор Сяомен Лю в прес-релізі UMass Amherst. – Ми широко відкриваємо двері для збору чистої електроенергії з повітря».

Ключ до прориву? Вся справа в нанопорах, а це саме те, як вони звучать: надзвичайно маленькі пори. Команда розробила комбайн, виготовлений із тонкого шару матеріалу, наповненого нанопорами діаметром менше 100 нанометрів, що менше тисячної частини ширини людської волосини, за словами співавтора Цзюнь Яо, доцента кафедри електротехніки. та обчислювальної техніки.

Ці пори досить великі, щоб молекули води проходили з верхнього шару матеріалу в нижній, але досить малі, щоб молекули на цьому шляху врізалися в краї пор. Завдяки цьому процесу верхній шар матеріалу накопичує набагато більшу кількість молекул води, ніж нижній шар. Оскільки молекули води несуть певний електричний заряд, їхня різна концентрація, створює дисбаланс заряду: по суті, батарейку.

Раніше Яо і Ловлі використовували спеціальний матеріал, виготовлений із певної бактерії, щоб збирати енергію. Але згодом вони зрозуміли, що можуть досягти тих самих результатів з усіма видами органічних і неорганічних матеріалів, якщо вони обладнані нанопорами правильного розміру.

«Ідея проста, але вона ніколи раніше не була відкрита, і вона обіцяє всілякі можливості, — сказав Яо. – Можна [уявити] комбайни, виготовлені з одного виду матеріалу для середовищ тропічного лісу та іншого для більш посушливих регіонів».

Оскільки водяна пара є всюдисущою, оновлений пристрій Air-gen може працювати вночі чи вдень за будь-яких погодних умов, що робить їх ще більш стійкими, ніж інші чисті джерела енергії, такі як вітер і сонце. Крім того, він крихітний, а це означає, що тисячі пристроїв можна встановити один на одного.

«Уявіть світ майбутнього, в якому чиста електрика буде доступна скрізь, де б ви не були, — сказав Яо. – Загальний ефект Air-gen означає, що цей світ майбутнього може стати реальністю».

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися