Неділя, 25 Лютого, 2024

Microsoft робить архів світової музики, якщо раптом станеться апокаліпсис

Багато унікальної та неповторної інформації зникне під час якогось глобального апокаліпсису. Людство уже зробило резерв видів рослин за допомогою «Сховища судного дня» (Global Seed Vault, він же Doomsday Vault), де зберігається 1 145 693 резервних копії сортів насіння. Microsoft хоче аналогічним чином зробити резервну копію музики. Сховище буде називатися Global Music Vault і приєднається до колекції насіння на Шпіцбергені, Норвегія.

Щоб виконати цю гігантську задачу, пов’язану зі сховищем, організація, яка веде роботу, залучила Microsoft як партнера. Разом вони приступають до випробування, щоб досягти стійкого довгострокового архівного зберігання.

Вони використовуватимуть Microsoft Project Silica і працюватимуть над доказом концепції, щоб побачити, чи підійде він для зберігання музики. В якості носія для зберігання використовуються пластини з кварцу.

У прес-релізі зазначається, що хоча магнітна стрічка все ще є кращим способом архівування даних, вона не настільки стійка, як кремнезем. Мало того, що кремнезем інертний, але він може протистояти практично будь-якому виду екологічних покарань. Його можна запікати, кип’ятити, очищати, заливати водою, піддавати електромагнітному впливу тощо без погіршення даних, записаних у склі.

Гора в Норвегії, де розташоване сховище, також вважається найбезпечнішим місцем на Землі через поєднання геологічної та геополітичної стабільності.

Кожна кварцова пластина матиме розмір підставки для напоїв – 75 x 75 мм і товщину 2 мм. Кожна пластина зможе зберігати 100 ГБ даних. Дані додають до пластин за допомогою лазера, який створює тривимірні нанорозмірні решітки та деформації.

Для отримання даних через скло використовується поляризоване світло. Звідти алгоритм машинного навчання може декодувати його.

Група каже, що підтвердження концепції повинно дозволити зберегти дані протягом «багатьох тисяч років».

Проект Silica працює вже кілька років. Ще у 2019 році Microsoft успішно закодувала та декодувала оригінальний фільм про Супермена від Warner Brothers. Скло як носій інформації також нещодавно рекламувалося проектом, що включає 5D-диск, який може зберігати дані протягом понад 13 мільярдів років.

Першою музикою, яка буде додана до сховища, будуть «різноманітні музичні вирази з усього світу». До нього увійдуть британська артистка Біті Вулф, пісні від Polar Music Prize зі Швеції, бібліотеки Олександра Тернбулла з Нової Зеландії та Міжнародної бібліотеки африканської музики.

Хоча це не величезний дамп даних, група передбачає, що в кінцевому підсумку вона додасть десятки петабайт на рік. Перший внесок у сховище очікується в 2023 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися