Вихляння земної осі почали вимірювати гігантським підземним датчиком

Під час семитижневого тестування навесні 2019 року ROMY зафіксував зміни нахилу осі обертання планети в 0,00014 градуса

У Німеччині почав роботу новий науковий датчик Rotational Motions in Seismology (ROMY). Цей сенсор розташований у Німеччині і вимірюватиме вихляння осі нашої планети. Дані з цього наукового інструменту мають допомогти підвищити точність роботи навігаційних систем, із GPS включно.

Через різні катаклізми, наприклад, землетруси та гігантські хвилі в океані, дещо порушується обертання нашої планети. Це потребує корекції сигналів навігаційних систем, таких як GPS. Зазвичай для розрахунку поправки використовується інформація з телескопів. Але на її обробку потрібен час у кілька днів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Датчик ROMY являє собою перевернуту піраміду труб, кожна з яких довжиною як вуличний стовп. Чотири трикутні поверхні сенсора вимірюють рух у різних напрямах. На кожній стороні один лазерний промінь направлений за годинниковою стрілкою, а ще один – у протилежний бік.

Від руху Землі рухаються також трикутники, і лазерні промені на тій стороні повинні подолати більший шлях. Це збільшує довжину хвилі лазерного світла у променя, що рухається в тому ж напрямі, що рух трикутника. Довжина хвилі протилежного променя зменшується.

Різниця між довжинами хвиль променів дозволяє обрахувати швидкість та зміни нахилу обертання Землі.

Датчик ROMY знаходиться в лабораторії вивчення обертання Rotational Motions in Seismology lab близько 20 кілометрів на захід від Мюнхена. ROMY також може визначати зміни у швидкості обертання Землі.

Під час семитижневого тестування навесні 2019 року ROMY зафіксував зміни нахилу осі обертання планети в 0,00014 градуса. Це крихітне значення, але в масштабах планети це означає переміщення полюсів Землі на 15 метрів.

Розробники кажуть, що ROMY не такий точний, як обрахунки за допомогою телескопів. Щоб досягти такої ж точності, ROMY має стати у 100 разів точнішим. Але це вимагатиме значного ускладнення системи, яку потрібно захистити від коливань температури.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я