П’ятниця, 23 Лютого, 2024

WhatsApp і Twitter найгірше захищають від цікавості влади

Експерти правозахисної некомерційної організації Electronic Frontier Foundation склали рейтинг компаній, який враховує рівень захисту користувачів від влади. У рейтингу опинилося 26 американських технологічних компаній. Найгірше приватність зберігають WhatsApp і Twitter.

WhatsApp

Оцінка учасників проводилася на підставі ряду критеріїв, серед яких прозорість взаємодії компаній з державою, заборона на передавання особистих даних третім особам, перевірка на легальність NSL-запитів і відстоювання змін у «секції 702» закону FISA, який дозволяє повсюдне стеження за користувачами як усередині країни, так і за її межами. За дотримання будь-якого критерію компанії надавалась «зірка», так максимально вона могла набрати 5 «зірок».

Читайте також: Створили децентралізований браузер Blockstack, який працює на новому принципі

Дев’ять компаній отримали гарні оцінки (5 зірок): Adobe, Credo Mobile, Dropbox, Lyft, Pinterest, Sonic (ISP), Uber, Wickr (розробник програмного забезпечення) і WordPress. Перші дві компанії отримали лише дві «зірки» з п’яти, сервіс мікроблогів – три. Такі соцмережі, як Facebook, LinkedIn, а крім цього – пошуковик Google і компанія Microsoft, виявилися в середині рейтингу. Apple недобрала один бал за відсутність публічної кампанії проти «секції 702».

  Викорисовує кращі в індустрії практики Розповідає користувачам про запити влади Обіцяє не продавати користувачів Опирається запитамвлади на видачу даних Про-користувацька публічна політика
Adobe
Air BnB logo
Amazon
Apple
AT&T
Comcast
Credo
Dropbox
Google logo
LinkedIn
Lyft logo
Microsoft
Pinterest
slack
snap logo
Sonic
t-mobile logo
Tumblr
uber logo
Verizon
whatsapp logo
Wickr logo 185
Wordpress
Yahoo!

See earlier Who Has Your Back? reports: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016.

З’ясувалося, що найгірше щодо захисту особистих даних показали себе WhatsApp, Amazon і соціальна мережа Twitter.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися