Останнім часом криптовалюти перебувають на слуху – вони дорожчають, що спричинює дефіцит комп’ютерних комплектуючих. Аналітики оцінюють подібну тенденцію позитивно та прогнозують, що такі цифрові гроші, як Bitcoin, навіть стануть альтернативою золоту. Експерт з компанії Fundstrat Том Лі прогнозує, що протягом п’яти років курс Bitcoin складе від $20 тис. до $55 тис.

Bitcoin

За деякими даними, біткоїн виріс на 162% – приблизно до рівня $2537. Інша криптовалюта – ефіріум – піднялася в ціні на 3265%, ставши трохи вище $250. Тим часом золото виросло всього на 8% за останній рік, піднявшись до планки $1240.

Лі зазначив, що центральні банки володіють приблизно 18% золотого запасу, і за останнє десятиліття була тенденція зростання. Те саме стосується і криптовалют. Тому Fundstrat запропонувала нову методику для оцінки біткоїна як заміни золота.

«Ми вважаємо, що центральні банки розглядатимуть можливість використання криптовалют, якщо їхня капіталізація перевищить $500 млрд. Але поки рівень капіталізації біткоїна становить $42 млрд, – говорить стратег з інвестиційних портфелів компанії Fundstrat Том Лі. – На наш погляд, це зміна гри, підвищення легітимності біткоїна і, мабуть, прискорення заміщення золота інвесторами».

Утім, не всі аналітики сходяться на думці щодо безхмарного майбутнього криптовалюти. Коливання курсу іноді виявляються занадто значними. Пікові значення курсу нерідко штучно роздуваються. Тому песимістично налаштовані експерти, навпаки, очікують швидкого зниження курсу біткоїну до рівня менше $2 тис., де він і застигне.

На сьогоднішній день у світі існує 796 популярних криптовалют, якими торгують на біржах. За даними порталу CoinMarketCap.com, обсяг цього ринку вже становить $29,374 мільярдів доларів. Від початку 2017 року обсяг глобального ринку криптовалют виріс майже вдвічі. Лідером за популярністю та капіталізацією є криптовалюта Bitcoin. Вона з’явилася у 2009 році.

Загалом світ зберігає гроші у десятці найпопулярніших криптовалют, серед яких також є ethereum і ripple. Решта мають ринкову капіталізацію менше $100 млн кожна. Найбільшу капіталізацію сьогодні має Bitcoin – він досяг позначки у $19,849 млрд. За ним з великим відривом ідуть Ethereum ($4,5 млрд), Ripple ($1,1 млрд) та Litecoin ($0,69 млрд), Dash ($0,5 млрд).

Читайте такожBitcoin в Україні: де взяти, як продати, на що витратити

Причиною динамічного зростання криптовалют експерти називають значний попит на високоліквідні альтернативні цифрові валюти. Серед таких найбільшим попитом користуються Ethereum, DASH, Ripple і Litecoin. Bitcoin відновив своє зростання після стрімкого падіння, яке сталося внаслідок суперечки між Bitcoin Core і Bitcoin Unlimited.

ПОДІЛИТИСЯ