Windows 10 ламає уявлення про ОС

Учора Microsoft на своїй презентації показала, як виглядатимуть майбутні гаджети: від величезних телевізорів до маленьких смартфонів. Компанія презентувала Windows 10 – нову операційну систему, на якій вони будуть працювати та яка дозволить користуватися звичними програмами на різних типах пристроїв.

Як повідомляє Microsoft Daily, операційна система Windows 10 відмовляється від панування персонального комп’ютера та дозволить споживачам бути мобільними незалежно від пристроїв, які вони використовують. Ця ОС дозволить легко переходити від одного гаджета до іншого та продовжувати роботу так, ніби заміни не відбулося: усі програми, сервіси та контент будуть переміщуватися між пристроями.

Windows як сервіс та безоплатне оновлення

Власники комп’ютерів з Windows 7 та Windows 8.1, а також смартфонів з Windows Phone 8.1 зможуть спробувати нову ОС без зайвих затрат. Оновлення до Windows 10 для них буде безплатним упродовж року після запуску новинки. А в подальшому вони отримуватимуть оновлення увесь час користування гаджетом – такі можливості надає концепція Windows як сервісу.

З переходом на іншу модель розповсюдження версії ОС перестануть відігравати критичну роль, і розробники не хвилюватимуться, що їхні програми перестануть працювати з виходом нової системи. Завдяки універсальним програмам для Windows додатки працюватимуть на всіх типах пристроїв: настільних ПК, ноутбуках, планшетах, телефонах, ігровій консолі Xbox та інших.

Корпоративні користувачі продовжать працювати у звичному режимі: Microsoft надалі їх підтримуватиме та буде надавати їм довготривале обслуговування. Але з Windows 10 кращим виходом буде активувати Windows Update та мати останні оновлення одразу, як тільки вони стануть доступними. Більше новин про роботу з корпораціями з’явиться найближчими місяцями.

Новий вигляд Windows 10

Учасники програми Windows Insiders перетворили Windows 10 на найбільший спільний проект з розробки, над яким коли-небудь працювали у Microsoft. Після запуску у вересні до неї приєдналося понад 1,7 млн учасників, які надали 800 тисяч відгуків. Це дозволило вбудувати в нову ОС жадані користувачами функції.

Серед новинок у Windows 10 будуть такі:

Персональний асистент Cortana, який завдяки Windows 10 вперше стане доступним на планшетах та ПК. Після вивчення звичок господаря він надає рекомендації та нагадування, а також відкриває швидкий доступ до інформації. Взаємодіяти з Cortana можна через голосове управління або клавіатуру.

Windows 10 стане доступною для телефонів та планшетів, які зможуть взаємодіяти з ПК.

У Windows 10 з’явиться новий браузер, який поки ще носить кодову назву Project Spartan. Це нове покоління веб-навігаторів з підвищеною сумісністю та надійністю. Серед його нових функцій – можливість писати напряму на веб-сторінці, легке пересилання матеріалів, режим читання та інтеграція з Cortana.

Універсальні програми Windows 10 дозволять однаково працювати на телефоні, планшеті та ПК. Першим прикладом цього стали нові Word, Excel, PowerPoint, OneNote та Outlook. У них можна легко писати анотації на презентаціях у PowerPoint, а для роботи з Excel тепер не потрібні мишка та клавіатура. Нова версія офісного пакету Office зараз знаходиться в розробці, і більше відомостей про неї стане відомо найближчими місяцями.

Окрім Office, до комплекту Windows 10 також входитимуть інші універсальні програми для роботи з фото, відео, музикою, навігацією, повідомленнями, а також поштою та календарем. Їхній контент зберігатиметься у хмарному накопичувачі OneDrive, завдяки чому можна покинути роботу на одному гаджеті та продовжити її з того ж місця на іншому.

Сервіси Xbox Live та Xbox App принесуть з виходом Windows 10 нові враження гравцям. З ними можна отримати доступ до ігрової мережі Xbox Live як на ПК, так і на ігровій приставці Xbox One. Можна буде записувати цікаві ігрові моменти з вбудованим інструментом Game DVR та грати з друзями на різних типах гаджетів. Ігри з підтримкою DirectX 12 у Windows 10 працюватимуть швидше та матимуть поліпшену графіку. Окрім цього, можна буде грати на ПК та планшетах і телефонах, адже сама гра буде оброблятися на Xbox.

Режим роботи Continuum Mode дозволить зручно працювати на пристроях типу «2 в 1». У Windows 10 можна буде легко переключатися між режимом ноутбука та планшетом, відповідно до яких зміниться інтерфейс.

Нові пристрої з Windows 10

Окрім значних програмних поліпшень, у Windows 10 також розширили апаратну підтримку – ця ОС сумісна з ПК, планшетами, пристроями «2 в 1», телефонами, ігровою консоллю Xbox та інтернетом речей. Деякі з цих гаджетів уже з’явилися – це телевізор Microsoft Surface Hub та окуляри Microsoft HoloLens.

Голографічне майбутнє з Microsoft HoloLens

Windows 10 стала першою у світі платформою з підтримкою голографічної технології. Вбудований набір інтерфейсів API дозволить розробникам створювати відповідні програми швидше. У Windows 10 голограми є універсальними додатками, а універсальні додатки можуть стати голограмами. Завдяки цьому можна розміщувати тривимірні навколо під час роботи.

Для демонстрації нових можливостей Windows 10 у Microsoft створили перший у світі неприв’язаний голографічний комп’ютер HoloLens, який для роботи не потребує дротів та з’єднання з телефоном чи ПК. Microsoft HoloLens дозволяє переглядати у високій якості голограми та чути їх. Завдяки набору вбудованих датчиків ці окуляри можуть розуміти, куди дивиться користувач та як він спілкується. Це дозволяє працювати, розважатися та спілкуватися у новий спосіб.

Спільна робота з Microsoft Surface Hub

Для зручної групової роботи підійде екран Microsoft Surface Hub, який має спеціальні версії Skype for Business та OneNote. Цей гаджет можна використовувати як дошку, інструмент для коференцій, платформу для спільного редагування документів та як екран для великих програм. Пристрій Surface Hub доступний у двох розмірах – з діагоналлю 55 та 84 дюйми.

 

4 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я