Понеділок, 15 Липня, 2024

Windows 10 почне автоматично блокувати запуск програм

Microsoft змінює налаштування опції безпеки по запуску додатків у Windows 10. Вона стане увімкненою за замовчуванням, і ОС почне блокувати потенційно небажані програми. серед подібних небажаних програм – торенти, додатки видобування криптовалют, оптимізатори ОС тощо.

Під небажаними у Microsoft сприймають наступні типи програм:

  • рекламні програми для демонстрації рекламних оголошень, опитувань
  • торенти та додатки за технологією peer-to-peer
  • видобувачі криптовалюти
  • пакетне програмне забезпечення, що пропонує встановити набір непов’язаних між собою додатків
  • маркетингове ПЗ, яке веде телеметрію користувацької активності
  • програми, що приховуються від антивірусів
  • програми з поганою репутацією

Функція блокування потенційно небажаних програм (potentially unwanted apps, PUAs) існує у Windows 10 з 2018 року. Однак раніше її потрібно було вмикати самостійно через командний рядок PowerShell. Починаючи з оновлення Windows 10 May 2021 Update для цієї опції з’явилися налаштування у візуальному інтерфейсі ОС, проте її так само потрібно було активувати вручну.

Уже з серпня 2021 року PUA буде автоматично увімкнена. Вбудований у ОС антивірус «Захисник Windows» почне блокувати запуск потенційно небажаних програм. Точної дати випуску відповідного патча поки невідомо, але він може бути частиною пакету патчів Patch Tuesday, який стане доступним 10 серпня.

Поки що Microsoft дозволяє виключити опцію PUA. Для цього потрібно в налаштуваннях антивіруса в розділі контролю додатків вимкнути захист на основі репутації. Однак деякі користувачі, які тестують патч, кажуть, що деактивована опція через певний час знову вмикається.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися