Субота, 9 Грудня, 2023

Windows припиняє роботу драйверів для старих принтерів

Корпорація Майкрософт чітко заявила: вона відмовиться від сторонніх драйверів принтерів у Windows. Часто такі драйвери написані ентузіастами, щоб дозволити старим принтерам працювати в нових ОС, адже виробник не випускає для них офіційні драйвери. Фінальні терміни призначені до 2027 року, хоча Microsoft зазначила, що дати можуть бути змінені.

Частиною обґрунтування команди Windows для припинення підтримки драйверів є група Mopria. Заснована в 2013 році компаніями Canon, HP, Samsung і Xerox, альянс Mopria Alliance полягає в створенні універсальних стандартів для друку та сканування. Відтоді до групи також приєдналися Epson, Lexmark, Adobe і Microsoft.

Починаючи з Windows 10 21H2, Microsoft включила підтримку Mopria у флагманську операційну систему з підтримкою пристроїв, підключених через мережу або USB, завдяки драйверу Microsoft IPP Class. У Microsoft заявили: «Це позбавляє виробників пристроїв друкування потреби надавати власні інсталятори, драйвери, утиліти тощо».

Програмний гігант також повідомив, що налаштування можна виконати через програми підтримки друку з магазину Windows. «Цей фреймворк покращує надійність і продуктивність, переміщуючи налаштування з фреймворку Win32 на фреймворк розробки програмного забезпечення UWP», – пояснює компанія.

Розклад Microsoft для завершення обслуговування буде поетапним. Наступна віха відбудеться у 2025 році, коли нові драйвери принтера не будуть опубліковані в Windows Update, хоча існуючі драйвери все ще можна буде оновити. У 2026 році рейтинг драйверів буде налаштовано, щоб перевести драйвер класу вхідних повідомлень IPP на перше місце, а до 2027 року – за винятком виправлень, пов’язаних із безпекою – оновлення драйверів принтера не буде дозволено.

Завершення обслуговування стосується драйверів, наданих через Windows Update. За словами Microsoft, виробникам потрібно буде надати клієнтам альтернативні засоби для завантаження та встановлення цих драйверів принтера. Обслуговування драйверів принтера Windows версій 3 і 4 закінчується.

Microsoft додала, що багатофункціональні пристрої – друк, сканування та факс – працюватимуть через драйвери папки «Вхідні».

2 КОМЕНТАРІ

  1. Девіз майкрософта: плати мені, а я тебе поставлю раком. Все, до чого торкнеться майкрософт, перетворюється у лайно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися