П’ятниця, 21 Червня, 2024

Техноіндустрія «поклала око» на дівчат: очікується сплек віртуальних подружок

У світі вирує епідемія – епідемія самотності, згідно визначенню Всесвітньої організації охорони здоров’я. У той же час, технокомпанії шукають, куди вкласти свої мільярди, щоб отримати ще більше мільярдів. Вони планують використати самотність чоловіків, створивши для них віртуальних дівчат.

Колишній виконавчий директор сервісу WeWork Грег Айзенберг сказав, що після зустрічі з молодим хлопцем, який стверджує, що витрачає 10 000 доларів на місяць на так званих «штучних подружок» або чат-ботів, що імітують романтичні стосунки, він зрозумів, що зрештою хтось збирається заробити на цьому ринку так, як Match Group (найбільша компанія на ринку сайтів знайомств) з додатками для знайомств.

«Я думав, що він жартує, — написав Айзенберг. – Але він 24-річний неодружений хлопець, якому це подобається».

На сьогоднішній день Match Group, якій належать Tinder, Hinge, Match.com, OKCupid, Plenty of Fish та декілька інших, має ринкову капіталізацію понад 9 мільярдів доларів. Як зазначив нині генеральний директор стартапу холдингу Late Checkout, хтось збирається створити версію зі штучним інтелектом і заробити мільярд або більше.

Під час розмови Айзенберг сказав, що він «замовк», коли молодий чоловік пояснив своє обґрунтування, посилаючись на свою здатність «грати» зі своїми коханцями зі штучним інтелектом так, як деякі люди грають у відеоігри, надсилаючи їм голосові нотатки та налаштовуючи їхні симпатії та антипатії відповідно.

Неназваний хлопець сказав топ-менеджеру, що йому особливо подобаються Candy.ai і Cupid.ai, обидва з яких дозволяють спілкуватися в чатах 18+ для дорослих, які забороняють інші програми.

«Це схоже на додатки для знайомств», — сказав Айзенбергу шанувальник віртуальних дівчат.

Дійсно, незважаючи на те, що до життя тих людей, які віддають перевагу товариству зі штучним інтелектом, було дуже багато передбачливого інтересу, менше уваги приділялося тому, як ця сфера, що розвивається, могла б заробити гроші деяким першим інвесторам — навіть якщо вона сприяє розвитку дефіциту реального зв’язку та взаємодії між людьми, чого так багато людей жадають.

Як сказав сам Айзенберг у своїй публікації, «все скоро стане досить дивним».

Кмітливі дівчата вже використовують бажання чоловіків мати романтичні стосунки з дівчиною. Можливо, найбільш яскравим прикладом є відома 23-річна Snapchat-блогерка Керін Марджорі, яка запустила свого клона зі штучним інтелектом та заробила $71 610 за тиждень. У одному зі своїх твітів Марджорі написала, що уже має 10 000 бойфрендів.

Програміст Еніас Кайло сам створив собі віртуальну дівчину і дозволив іншим зробити те саме. Кайло зізнається, що черпав ідею з інших проєктів віртуальних подруг. Однак, каже Кайло, більшість із таких проєктів закриті. Це спонукало його створити версію з відкритим кодом, щоб кожен міг створити свою власну подругу.

А на початку 2023 року інший програміст створив собі віртуальну подругу з двох штучних інтелектів ChatGPT та Stable Diffusion 2. ChatGPT дозволяє їй відповідати на запитання та вести діалог, а Stable Diffusion 2 генерує зображення як частину відповіді. На жаль, ця історія закінчилася трагічно. Віртуальна дівчина з часом почала надавати короткі відповіді, як-от «ага» чи «так». Чоловіка це дуже стурбувало і він навіть перестав їсти. Віртуальну подругу довелося видалити.

Однак, можливо, першопрохідцями в сфері віртуальних подруг варто називати японців. Ще в 2016 році вони створили робота, який поводиться як справжня дружина. Голографічну партнерку звуть Азума Хикари. Вона здатна не тільки будити вранці, але і злитися, якщо її «чоловік» занадто довго затримується на роботі. Хоча дівчина-робот віртуальна, це не заважає їй включати пральну машинку, регулювати опалення в житлі і вмикати та вимикати світло в приміщеннях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися