Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як 13-річний підприємець відкриє масове читання для сліпих

Сліпі люди також прагнуть отримувати нові знання та інформацію, які дають книги. За статистикою, вони читають по 12-14 книг на рік – прочитувати більше вони не можуть через брак відповідних спеціалізованих книг зі шрифтом Брайля. Проте один з наймолодших підприємців світу хоче вирішити цю проблему, і в цьому починанні його підтримали венчурні капіталісти і такий гігант, як Intel.

Для читання сліпим людям необхідні спеціальні книги, надруковані шрифтом Брайля, – це спеціальні видавлені на папері символи, які можна розпізнавати пальцями. Створення такої літератури вимагає більше праці, і тому вона приблизно в шість разів дорожче за звичайні чорнильні принти з типографії.

Вирішити цю проблему намагається стартап Braigo Labs Inc. зі штаб-квартирою в Пало-Альто. Його заснував 13-річний юнак Шабхам Банерджі, який працює над дешевим принтером, здатним роздруковувати тексти шрифтом Брайля. При цьому гроші на розвиток він отримав вже у віці 12 років: їх надала йому Intel Capital – дочірня компанія Intel, яка займається венчурними інвестиціями.

Це досить юний вік навіть для Кремнієвої долини, яка відома молодими підприємцями. Проте більшості з них було 15-17 років на час, коли вони стали успішними. Наприклад, Ніку Алоізіо – засновнику новинного агрегатора Summly – було 17 років, коли його компанію придбав Yahoo за $30 млн. А братам Джону та Патріку Коллінсону – авторам платіжного сервісу Stripe – було по 16 та 19 років, коли вони продали його за $5 млн.

Шабхам Банерджі тримає свій принтер у Пало-Альто, Каліфорнія

Дешевий принтер для сліпих

Принтери, які здатні друкувати шрифтом Брайля, сьогодні існують, проте вони коштують досить дорого та часто недоступні користувачам. Середня вартість таких машин становить $4000. При цьому Банерджі хоче створити машину, вартість якої не перевищуватиме $350.

Основою першого прототипу такого приладу став іграшковий набір Lego Mindstorms EV3, який дозволяє будувати роботів з різними функціями. Банерджі додав до нього декілька металевих деталей та отримав принтер BRAIGO v1.0, який друкує тривимірні літери Брайля на папері.

Контролер BRAIGO налаштований таким чином, щоб друкувати по літері за один раз. Користувач вибирає букву, і принтер наносить її у вигляді тактильних бульбашок на рулоні чекового або калькуляторного паперу. Принтерна головка являє собою набір канцелярських кнопок – до цього Банерджі дійшов після спроб використати маленькі свердла та механічний олівець. Цей прототип має низьку швидкість роботи, проте його головним завданням є доказ працездатності концепції.

Навчання перш за все

Проект спершу фінансували батьки юного підприємця, які вклали в стартап $35 тис. Однак коли Банерджі працював над оснащенням принтера мікропроцесором Intel Edison, який призначений для різноманітних проектів, його помітили в Intel та запросили розповісти про свої розробки з цією мікросхемою на конференції у Індії. На ній представник компанії презентував йому чек з інвестиціями у Braigo Labs Inc. Точна сума вкладень не розкривається, проте експерти кажуть, що це сотні тисяч доларів. Юний підприємець планує використати отримані гроші на створення поліпшених прототипів свого принтера.

«Я повернувся до батька та запитав: «Що він тільки що сказав?», – згадує Банерджі той момент на конференції перед врученням чеку. – Це було приголомшливо».

Незважаючи на великі гроші на своєму банківському рахунку та запатентовані технології, Банерджі перш за все є школярем. Він навчається переважно на «відмінно» та «добре» у місцевій школі в Сан Хосе. Для поїздок на конференції він бере відпустки, які, кажуть вчителі, відпрацьовує по вихідних.

Банерджі не планує кидати школу через свій успішний стартап, як це іноді робити успішні підприємці його віку з Кремнієвої долини. Він планує завершити навчання, а вже потім – зайнятися розробкою свого гаджета. «Це позашкільний проект», – каже він.

За матеріалами: Reuters

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися