Четвер, 20 Червня, 2024

Як функціонує енергоефективний будинок

Питання енергоефективності в Україні стоять дуже гостро – тарифи постійно зростають і наближаються до ринкових показників. Один з варіантів економії – енергоефективне житло. Саме таким проектом є будинок OptimaHouse.

Він виглядає досить незвично, але привабливо. Вікна розташовані несиметрично, вони різні за розміром. Це не примха архітектора заради модного вигляду: таке розташування вікон дозволяє максимально ефективно освітлювати приміщення природним світлом, що дозволяє заощаджувати на електриці. Також коефіцієнт природного освітлення, за словами авторів проекту, є оптимальним для комфортної життєдіяльності.

Архітектор Олександр Кучерявий розповідає про переваги OptimaHouse

На даху споруди встановлено два сонячні колектори. Вони досить ефективні. Навіть за похмурої погоди і не дуже високої температури повітря (близько 17 °C) температура трубок на сонячній стороні даху складала 55°C, а на протилежній – 25 °C. Також сонячні панелі є на козирку з південної сторони. Усього ж будинок покриває свої потреби в енергії з відновлювальних джерел на 45%. А загальна витрата енергії на рік становить 8000 кВт/год. Таким чином споруда має рівень енергоефективності класу А. Для порівняння, звичайні сучасні будинки потребують 23 000 кВт/год на рік, а їхній рівень енергоефективності – С-Е.

Для опалення приміщення використовується тепловий насос та система теплої підлоги. За потреби можна увімкнути в мережу електричні панелі, які додатково нагріватимуть повітря. Також є і система кондиціонування, що забезпечується звичайним кондиціонером. Розробники заявляють температуру повітря в будинку на рівні 24 °C влітку і 21 °C взимку.

Використання газу проектом не передбачено. І для опалення, і для нагрівання води, і для приготування їжі використовується виключно електрична енергія та енергія з відновлювальних джерел.

При зникненні струму в мережі завдяки двом потужним акумуляторам можна протриматися ще добу, не знижуючи звичного споживання енергії.

Також будинок оснащено системою інтелектуального керування. Наприклад, є датчики рівня вуглекислого газу в повітрі та вологості. А освітленням та іншими системами можна керувати за допомогою додатка з планшета чи телефона.

В Україні будинок OptimaHouse поки що є пілотним проектом. Уже незабаром у нього має заселитися сім’я з чотирьох осіб. Вони будуть жити там безоплатно, а автори вивчатимуть в реальних умовах, скільки енергії витрачається і які є недоліки. Якщо ж такі будинки введуть в комерційну експлуатацію, то ціна квадратного метра буде трохи більше $1000. У ціну входитиме не тільки житлова площа, а й оздоблення, комунікації, системи енергопостачання та керування тощо.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися