П’ятниця, 21 Червня, 2024

Як Google перетворив інтернет на місце постійних тортур з reCAPTCHA v3

Для захисту сайтів від ботів та спаму Google створила інструмент, який сьогодні піддає тортурам кожного користувача. Це інструмент reCAPTCHA, третю версію якого багато хто вважає найбільшим злом в інтернеті. Адже те, що задумувалося як більша зручність для людей, перетворилося на знущання над ними.

З розвитком онлайну почали з’являтися боти, які завалювали сайти спамом. Інтернет-ресурси боролися власними силами, поки Google не запустив reCRAPCHA. Уже тоді стало зрозуміло, що людям доведеться складно, адже їх змушували «ламати» очі, вгадуючи ледве зрозумілі символи.

Поки люди страждали, боти «порозумнішали» завдяки технології OCR (Optical Character Recognition). Вони навчилися ефективно розпізнавати символи на екрані. Також з’явилися компанії, які наймали людей, щоб ті отримували зарплатню, розгадуючи увесь день символи.

У відповідь Google еволюціонував у третю версію reCRAPCHA v3. Сьогодні її можна зустріти на кожному сайті – при введенні паролів, при додаванні коментарів, при завантаженні файлів тощо. Вікно reCRAPCHA v3 з’являється майже щоразу, як потрібно щось зробити в онлайні.

Розгадування перших версій reCRAPCHA для людей потребувало близько 8 секунд і вважалося відносно прийнятною незручністю. Однак сьогодні для вирішення reCRAPCHA v3 потрібно понад 30 секунд.

Значне збільшення часу не є необхідністю – це виключно бажання Google. Адже яка людина не здатна позначити правильно всі світлофори чи автомобілі на запропонованих зображеннях? Однак reCAPTCHA v3 пропонує повторювати відгадування знову і знову.

Експерти схиляються до думки, що таким чином Google безкоштовно використовує людей для тренування штучного інтелекту. Жадібність є причиною, чому людині доводиться перетворюватися на робота і по кілька разів клацати набори картинок.

Але і нинішня версія reCRAPCHA v3 може здатися раєм проти майбутньої reCAPTCHA v4, яка змусить людей витрачати ще більше часу, вирішуючи механічні завдання безкоштовно на користь Google. Серед можливих варіантів таких завдань – показ виразів обличчя та поз перед веб-камерою. Це може бути також голосове введення заданої фрази через мікрофон. Також reCRAPCHA v4 може прохати взяти інший пристрій і вирішувати завдання на ньому.

Експерти прогнозують, що вирішення reCRAPCHA може стати одним із засобів, який змусить користувачів платити за те, щоб не зійти з розуму, виконуючи завдання. Google цілком може запустити безпосередній прийом коштів – ніщо так сильно не відрізняє людину від бота, як наявність банківського рахунку.

За матеріалами: thestoic.me

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися